home Bydlení, Reality, Služby Kvalitně se ubytovat a jít na výlet je ta nejlepší víkendová aktivita

Kvalitně se ubytovat a jít na výlet je ta nejlepší víkendová aktivita

Za luxus se platí

To je zřejmě jasné všem, ale u ubytování ne vždycky platí pravidlo, že co si zaplatíte, to také dostanete. I když se na stránkách dočtete, že vám personál snese modré z nebe, večeřet budete jako od Pohlreicha a spát budete jako maharadžové, ne vždycky to musí být úplně pravda. I když názor od názoru se může lišit, přeci jen každý považuje za dobré něco jiného, základem je, si přečíst opravdové vybavení pokoje, kam všude budete mít přístup a především recenze předchozích ubytovaných.

Ne vždycky se orientujte jenom podle ceny, ale i podle toho, co je vám za danou sumu doopravdy nabízeno. Je totiž hezké, že za noc v hotelu s bazénem a saunou dáte přes tři tisíce, ale otázkou je, jestli vstupy si neplatíte zvlášť.

Stejně tak s jídlem. Pokud si chcete užít bezstarostnou dovolenou, kde se o vás budou starat jiní, určitě je lepší si vše rezervovat předem a na všechno se dostatečně informovat, popřípadě se zavčasu doptat, abyste potom nebyli zklamaní cimrou připomínající pokoj na studentských kolejích jenom s jednou polorozpadlou postelí.

Co všechno k pokoji můžete očekávat

Začneme na základní úrovni, která se skládá z jednoduchého pokoje s postelí a jedním stolkem s židlí. Takové ubytování je opravdu levné, ale při spaní budete cítit pod sebou zadnice všech předchozích spáčů, přičemž o tom, co zažilo povlečení a prostěradlo je lepší nemluvit. Sociální zařízení musíte hledat na chodbě, kde slouží všem na patře. S prvním dodatkem v podobě vlastního záchodu a koupelny, musíte počítat také s vyšší cenou.

Někdo ten použitý toaleťák jednoduše musí proplatit. Součástí už potom bývá i nějaká ta skříň a druhá židle. Zde jsme na úrovni některých hotelů, popřípadě penzionů. První varianta odpovídala ubytovnám. Posledním typem ubytování, které vás vyjde nejdráž, ale zároveň bude nejpohodlnější, jsou hotely vyšším počtem hvězdiček, apartmány a vybrané penziony.

Zde už se dočkáte vymakaného, vymalovaného, útulného pokoje s vlastním sociálním zařízením a měkkým povlečením. Mezi další dodatky patří možnost objednat si jídlo nebo vstupy do hotelových bazénů, saun a wellness zařízení.

No a pokud jste se ubytovali v nějaké krásné lokalitě, můžete vyrazit na výlet do okolních lesů, hradů a zámků.

LivingHome on Facebook

Napsat komentář