- Reklama -magazín

Montáž terasy z WPC zvládne každý

Mohlo by Vás zajímat

V předchozím článku jsme si vysvětlili, co je materiál WPC (dřevoplast), proč se z něj s úspěchem sestavují terasy (ale také ploty, obklady), a jak je to s trvanlivostí a výhodami tohoto materiálu. Dnes se ujistíme, že montáž není příliš odlišná od dřevěných teras a trochu zručný kutil si ji zvládne vybudovat sám.

Z čeho se taková WPC terasa skládá a jaký je základní postup? Na dva úspěšně provedené projekty se podíváme.

Jedná se o rozsáhlejší projekt kolem bazénu a jeho zastřešení, kde bude terasa odolávat nejen povětrnostním vlivům, ale i účinkům chlorované nebo slané vody. Umožní pohodlný a bezpečný přístup do bazénu, komfortní pohyb po zpevněné ploše, poskytne reprezentativní místo pro rodinné oslavy …

… a důkaz, že lze velmi dobře a vzhledově hezky kombinovat masivní dřevo (trámky, zábradlí) a trvanlivý a bezúdržbový WPC materiál (terasová prkna, podkladní hranoly, krycí lišty, případně materiál na zábradlí, plot nebo fasádu).

Jak dokládá titulní obrázek k článku, po přípravě podkladu pro terasu si vystačíme s několika málo prvky pro její zhotovení. Jde o prkna, krycí lišty, podkladní hranoly, spojovací prvky, T-spojovací kusy. V případě pořízení systému od společnosti Good Work, získá zákazník obratem vše za jednu (velmi výhodnou) cenu, a nemusí sám řešit kolik jednotlivých položek bude potřebovat. Získá doporučení, návod i další bezplatnou pomoc.

Pokud se zákazník rozhodne, že si pokládku terasy bude realizovat vlastními silami, není to náročné, jen je důležité dodržet následující:

  • počítat s nárůstem celkové výšky o 5,5 cm (3 cm hranol a 2,5 cm prkno)
  • důležité je vyrovnání a zpevnění podloží tak, aby do budoucna bylo stabilní a výškově neměnné (není nutné vždy betonovat, jen se poradit s Good Work nebo jinou odbornou firmou)
  • pokládku provádět dle postupu Good Work (společnost vhodný postup se zákazníky vždy konzultuje)
  • po dokončení doporučujeme terasu omýt (stačí mýdlovou vodou) a důkladně ostříkat čistou vodou, zbavíte se tzv. filmu, který způsobuje zanechání mokrých stop
  • terasu nikdy nenatírat, nekonzervovat, pouze dle potřeby zamést a čas od času omýt
  • mezi poslední důležité rozhodnutí patří volba terasového nábytku, ideální volba ratanové sestavy, dřevěné sestavy nebo nábytku z lehčích materiálů. Ocelové a těžké židle by mohly terasu při používání poničit. Nábytek je dobré podlepit ochrannými filcovými prvky.

Tip: Už jste také viděli řešení pojízdných WPC teras, které šetří místo, přikryjí bazén a zvyšují bezpečnost?

WPC i montážní materiál je u Good Work skladem, zákazník se obejde prakticky do druhého dne, doprava je jen otázkou dohody. V případě dodávky i s odbornou montáží je to jen o volných termínech a lokalitě.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy