- Reklama -magazín

Nábytek, který bude vašemu domovu slušet

Mohlo by Vás zajímat

Konečně jste si pořídili vysněné bydlení a teď řešíte, jak ho nejlépe zařídit? Co je pro jednoho radost, pro druhého je starost a stres. Přitom stačí začít pomalu a nechtít vše hned. Začněte tím základním a postupně se dozařizujte dle vašich finančních možností a snad i toho, jak se postupně bude vyvíjet váš vkus. Základní nábytek je jasný, bez sedací soupravy, postele – rsp. matrace a jídelního stolu a židlí se obejdete jen těžko.

Jak na výběr, když tápete

Nabídka je natolik široká, že absolutně tápete, co si pořídit a jak poznat, co je kvalitní nebo třeba stylové? V moderní době je skvělou inspirací internet nebo i stará klasika v podobě tištěných časopisů. Kupte si jich pár, polistuje v nich i na internetu a získejte základní povědomí o tom, co se vám líbí a co je naopak zcela mimo váš vkus. Tím si zúžíte výběr a bude se vám snáze vybírat. Obecně platí pravidlo, vybírat si méně výrazné kusy velkého nábytku a toho, který neměníte tak často, barevnost a jinou výraznost si ponechte raději až na doplňky, které můžete později snadno vyměnit.

Jídelní stoly a židle, pohovky

Zatímco pohovku nejčastěji vybereme tak, že si do ní sedneme a vyzkoušíme si hlavně, jak se nám v ní bude sedět a ležet a na první pohled nás buď zaujme nebo nikoliv. Jídelní stoly a židle jsou trochu jiná kategorie. U nich tolik nehledáme designovou stránku, ale řešíme spíše tu praktickou a často také fakt, zda a jak se nám vejdou do vymezeného prostoru. Pokud zvažujte rozkládací stůl nebo stůl větších rozměrů, určitě nepodceňte přípravu a doma si dopředu vymezte prostor, který vám daná sestava zabere. Myslete na to, že pro židle je třeba dostatek místa pro snadné usedání a vstávání a v případě rozkladu stolu počítejte s možnou potřebou změnit pozici stolu v místnosti.

Postel a matrace

Zatímco na postel můžete klidně ještě nějakou dobu šetřit nebo ji déle vybírat, matrace nepočká. Potřebujte se dobře vyspat a zvolit si tu správnou s ohledem na vaše potřeby a případná zdravotní omezení. S výběrem té vhodné se určitě svěřte do rukou odborníků.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy