- Reklama -magazín

Nábytek z palet nemusí být jen nouzové řešení, navrhněte si svůj vlastní

Mohlo by Vás zajímat

paleta - pohovkaModerní interiér se nemusí omezit jen na luxusní designové kousky, za které zaplatíte nemalé peníze. Sklo, leštěný kov a podobné materiály nemusí vyhovovat každému, stejně tak jako nábytek z letáků, které lákají nízkou cenou a tak trochu nudným stylem. Stále více lidí se přiklání vlastním nápadům z recyklovaných materiálů. A originální kousky pak mohou vzniknout téměř z čehokoliv. My jsme se zaměřili na nábytek a interiérové doplňky, které si může každý sám vyrobit za pomoci běžných palet.

Palety můžete koupit nové či použité a dle toho se bude odvíjet i cena, ovšem neděste se, za novou paletu dáte cca 350,- Kč, takže žádné velké peníze. A k čemu, že paleta, co s ní? Možností je celá řada, záleží na vašem vkusu. Pokud by se vám líbila manželská postel, postačí vám několik palet, dle toho jak velkou chcete mít spodní část (buď čtyři nebo šest kusů) dřevo je třeba vždy dobře obrousit a dle potřeb natřít či namořit do výsledného odstínu či barvy. Na opracované palety, které připevníte k sobě, již stačí jen umístit pohodlnou matraci a celé dílo můžete efektně nasvítit, když do vnitřní části palet umístíte třeba světelní LED řetěz.

paleta - dekoraceDalší možností může být třeba pohovka, která rozhodně dodá vašemu obýváku šmrnc. Hodí se spíše do industriálního stylu, ale může být příjemnou změnou i v moderně navrženém interiéru. Můžete volit klasický tvar do písmene L nebo si vytvořit třeba pohovku víceúrovňovou. Palety jednoduše stačí přidělat jednu k druhé a navyšovat dle toho, jak vysokou chcete jednotlivou úroveň mít. Pak si už jen vybrat potah na molitany a polštáře, kterými pohovku dotvoříte a dílo je hotové.

Palety můžete použít i jako dekorativní kusy, které budou dotvářet kouzlo vašeho domova. Mohou se snadno proměnit v botník, polici na různé věci a dekorace, hravě je můžete proměnit třeba v desku plnou rodinných pravidel či zásad. Fantazii se meze rozhodně nekladou, tak nám nezapomeňte napsat, co jste z palet vyrobili právě vy.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy