- Reklama -magazín

Pračka a sušička jako silná dvojka v domácnosti

Mohlo by Vás zajímat

V dnešní době snad neexistuje nikdo, kdo by neměl pračku, psát tedy o jejích funkcích a tom, jak může usnadnit práci je zbytečné. Spíše se zaměříme na takové funkce, které mohou vylepšit proces praní a usnadnit následnou péči i prádlo. A dále se budeme věnovat sušičce, která si pomalu také začíná vydobývat své místo v českých domácnostech.

U pračky, kromě designu a rozměrů, které jsou jednoduše dány možnostmi koupelny, kuchyně či jiného místa, kde bude instalována je dobré se zaměřit zejména na: úspornost a účinnost – tedy aby i při nízkých teplotách při malé spotřebě dokázala dobře vyprat prádlo, množství programů (praní v úsporném režimu nebo zkráceném), vlastní program (kombinace vámi preferovaných možností – počet otáček odstřeďování, doba a intenzita praní apod.), antibakteriální program (odstranění všech škodlivin pro alergiky), úprava párou (zbaví prádlo pomačkání po ukončení pracího cyklu), minimální hlučnost, inteligentní praní (zjistí druh prádla, míru zašpinění a nastaví samo vhodný program nebo jejich kombinaci), samočištění bubnu (od usazenin a zbytků pracích prostředků)

Sušička je báječný pomocník, jak už bylo zmíněno. Stačí se s ní trochu skamarádit a zjistíte, že díky ní nemusíte většinu prádla žehlit. Musíte jen prádlo vyndat vždy co nejdříve potom, co skončí sušící cyklus a ještě teplé ho hned poskládat nebo minimálně rozložit a uhladit. Až na vyloženě mačkavé materiály typu košil apod. nebudete muset žehlit téměř nic. Ušetříte tak nejen čas, ale i peníze za elektrikou energii, kterou byste spotřebovali několikahodinovým žehlením. A jaká, že jsou zásadní kritéria pro výběr sušičky? Jako u všech spotřebičů vás bude zajímat spotřeba, programy sušení jsou relativně dlouhé, takže určitě důležitý parametr. Další je hlučnost, senzor monitorující případné přesušení prádla také není k zahození, dle vašich možností vybírejte i připojení sušičky k odpadu, pokud máte málo místa a chcete dát sušičku na pračku, pak musíte ověřit, zda to lze a zakoupit propojující díl. Pokud toužíte po maximálně nadýchaném prádle s minimálním pomačkáním, pak stojí za zvážení parní sušení. Poohlédněte se po akčních setech, často se vyplatí zakoupit spolu s pračkou. Kromě výhodné ceny si také můžete být jisti, že na sebe budou pasovat a designově k sobě ladit.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy