- Reklama -magazín

Náušnice

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Mezi šperky představují náušnice speciální kategorii, která je typicky po celém světě spojována především se ženstvím i navzdory tomu, že jejich nošení není nic nezvyklého ani u mužů. Zdobení ušního boltce mělo v minulosti často hlubší význam, který se dodnes uchovává také v méně rozvinutých zemích, a obvykle navazovalo na prezentaci vyššího společenského postavení. V dnešní době jsou náušnice určeny především ke zkrášlování, zejména u děvčat se uši propichují již u útlém věku a není výjimkou jejich nošení i v jiných částech těla. Klasické párové náušnice nošené v každém ušním boltci samostatně však mohou mít různé formy a zpravidla především doplňují oblečení nebo jsou darovány jako milá či drahá pozornost.

Jaké náušnice pořídit pro malá děvčata

Pokud vybíráte náušnice pro předškolní nebo školou povinná děvčata, optimální budou vždy méně nápadné typy z drahých kovů. Běžné náušnice, které se dají pořídit v obchodech s oblečením či doplňky, mohou u menších dětí způsobovat alergické reakce, což u velmi malých dětí někdy způsobí i stříbrné šperky. Vhodnými jsou pak tedy náušnice zlaté (ať už ze zlata žlutého, bílého nebo růžového).

Náušnice pro dospívající slečny

U náctiletých dívek je obvykle již ve výběru šperků větší variabilita, jednak tvarová, jednak formální. Pokud kupujete náušnice pro dospívající dívku, je vhodné vybírat typ, který se hodí k účesu, jaký pravidelně nosí – slečny s krátkými vlasy ocení peckové náušnice nebo menší zlaté kruhy, dívky s polodlouhými vlasy zase visací náušnice, které mohou kombinovat různé materiály.

Náušnice pro dospělé ženy

U dospělých žen je nutné vybírat náušnice již podle toho, na jaký typ šperků jsou zvyklé. Mladší ženy mají rády především moderní tvary, ideální je kombinace s drahými kameny nebo polodrahokamy, případně přírodními kameny (zejména pokud nějaké preferují). Starší ženy naopak více inklinují ke starožitným typům. Pokud se rozhodnete pro stříbrné náušnice, měly by být kombinovány s kameny, které jsou typicky chladných barev (modrá, zelená), zlaté náušnice by měly obsahovat kameny či drahokamy podle vlastní barvy zlata – k bílému se hodí modrá, ke žlutému červená.

Chcete-li se více dozvědět o historii a typologie náušnic, podívejte se na náš článek Náušnice na našem blogu.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy