- Reklama -magazín

Nevíte si rady s výběrem zásuvek a vypínačů? Tak vám s tím trochu poradíme!

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Máte za sebou stavbu domu, či jeho rekonstrukci? Pokud jste měnili elektrické rozvody, budete muset nainstalovat nové zásuvky a vypínače. A na základě jakých parametrů vybrat ty pravé? Poradíme vám!

Zásuvky a vypínače jsou nepostradatelné. Bez nich byste v podstatě nemohli využívat elektrickou energii. Svítit, topit, pracovat na počítači, dívat se a televizi, poslouchat rádio, prát ani žehlit.

Obraťte se na elektrikáře

Seznam všech zásuvek a vypínačů raději nechte na elektrikáři, který vám instaloval elektrické rozvody. On nejlépe bude vědět, jaké a kam potřebujete. Stejně jako to, zda potřebujete vypínač jednopólový, střídavý, nebo křížový.

Kam s nimi?

Předem ho také seznamte s jejich preferovaným rozmístěním. Tedy, kde bude stát televizor, kde pračka, lednička a jiné spotřebiče. Nejnáročnější na množství zásuvek v závislosti na spotřebičů vyžadujících elektrický proud bývá kuchyně.

Značka a design

Co se samotných zásuvek a vypínačů týče, tak ty budete vybírat na základě několika parametrů. Spolu se značkou se zřejmě zaměříte na jejich design a různé vychytávky, které se neustále vylepšují. Pamatujte, že i taková zásuvka a vypínač by měli ladit s vybavením domácnosti.

Dotykové vypínače a skleněné zásuvky

Hitem současné doby jsou například praktické dotykové vypínače vyrobené z čirého Opti White tvrzeného skla, k jejichž sepnutí dochází jen jemným dotykem prstu, mobilním telefonem, či dálkovým ovládáním. Stejná značka má ve svém portfoliu také unikátní skleněné zásuvky, jejichž impozantní vzhled se může stát ozdobou každé moderní domácnosti. Na e-shopu welaik.cz je seženete hned v několika barvách – bílé, černé, šedé a béžové, ať již s jednou až čtyřmi zásuvkami.

I vypínače se podílí na dojmu z interiéru

Jeden slavný designér svého času pronesl památku větu: “Je šíleně těžké udělat něco tak jednoduchého, jako je obyčejný čtvereček na zeď.“ A měl pravdu. Nevhodnými zásuvkami a vypínači můžete i po jiných stránkách dokonalý interiér naprosto zničit. Správně zvolené vypínače mohou vašemu interiéru dát patřičný šmrnc!

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy