home Bydlení, Design, Interiér Obývací stěna neodmyslitelně patří ke každému obýváku. Jak vybrat tu správnou?

Obývací stěna neodmyslitelně patří ke každému obýváku. Jak vybrat tu správnou?

Doby, kdy obývací stěna znamenala nevzhlednou všehochuť nábytku rozprostřenou po celé jedné stěně obýváku jsou již dávno pryč. Dnes obývací stěny zažívají návrat na výsluní a to ve své odlehčené a efektní podobě. Jak obývací stěnu vybrat, aby splňovala nejen designové požadavky, ale byla také praktická? Na to se zaměří dnešní článek.

Výběr materiálu opět na prvním místě

Zapomeňte na levné montované napodobeniny kvalitního nábytku. Zejména u obývací stěny, která je stále na očích, určitě volte dřevěné kusy nábytku. Dubová obývací stěna bianco představuje ideální příklad precizně vyrobeného nábytku z masivu. Dřevo je pečlivě opracované což je znát na každém detailu. Nábytek je dodáván ve smontovaném stavu, tedy žádná nestabilní skládačka.

Jak navolit tu správnou sestavu přesně pro váš obývák?

Jednotlivé kusy obývací stěny volte dle toho, co máte v plánu na či do nich umisťovat. Někdo preferuje odlehčenou variantu sestávající se pouze ze skřínky na elektroniku a několika málo polic na designové doplňky nebo knihy. Jinde má obývací stěna sloužit i jako vitrína, knihovna a další úložný prostor. Doporučujeme si dle odpovídajícího měřítka jednotlivé díly rozkreslit pro lepší představu. Zcela postačí kostičkovaný papír a na něj si vyznačit ty části sestavy, které se vám líbí. Dubová obývací stěna bianco a jí podobné mají nespornou výhodu v tom, že je lze různě kombinovat. Pokud se vám omrzí původní varianta, není nic snazšího než jednotlivé skřínky či police jinak rozmístit a nudě a stereotypu tak nedáte šanci. Patříte-li k těm, kteří rádi změnu, již na začátku tomu volbu obývací stěny přizpůsobte a předem si rozvrhněte možné varianty. Ne každá sestava se dá dobře kombinovat.

Je obývací stěna vhodná i do menšího obýváku?

Určitě se nenechte odradit menšími rozměry vašeho obývacího pokoje. Jako obývací stěna poslouží skutečně i pouhých pár kousků efektně rozmístěného nábytku. Málo místa volá spíše po závěsných modulech a policích, fantazii se rozhodně meze nekladou, tak vezměte do ruky tužku a sestavte si tu svou, originální.

LivingHome on Facebook
  • 2
    Shares

Napsat komentář