- Reklama -magazín

DRFG nabídne realitní fond širší veřejnosti

Mohlo by Vás zajímat

Preference českého investora

„Konzervativní a sázející na jistotu“, tak popisuje Břetislav Hrabě typického českého investora. Hrabě je ředitelem DRFG Finance, který má na starosti distribuci skupiny v rámci finančního sektoru. Dodává, že reality jsou oblíbenou investicí, neboť v něm klienti nacházejí stálou hodnotu. DRFG ve svém fondu nabízí především komerční nemovitosti s atraktivním potenciálem výnosu.

Vývoj kolektivního investování

Aktuálně je situace příznivá a stabilní. Od roku 2008, kdy došlo k velké hypoteční krizi, se žádná další neobjevila. Ani zrušení intervence české koruny Českou národní bankou nezpůsobilo dramatický výkyv na trhu. Česká ekonomika dynamicky roste, lidé bohatnou a peněžní prostředky se kumulují na bankovních účtech.

Lidé ke svým penězům přistupují zodpovědněji, zvyšují svou finanční gramotnost a přemýšlí dlouhodoběji. Jsou si vědomi, že banka jakožto instituce není určena ke správě a zhodnocování majetku a proto více využívají nástrojů kolektivního investování. U privátní klientely stoupla celková investovaná částka o desítky až o sto procent ročně. DRFG se stala důvěryhodnějším partnerem pro bonitní klientelu, a to na domácím trhu i v zahraničí.

Výkonnost podílového fondu DRFG UCITS Bond Fund

V současnosti se trh dluhopisů nevyvíjí optimálně. I přesto je však výkonnost DRFG podílového fondu nadprůměrná. Zásluhu na tom mají portfolio manažeři, kteří fond spravují. „Našim klientům doporučujeme investice do korporátních, municipálních a státních dluhopisů, jelikož v rámci diverzifikace portfolia to považujeme za logický krok.“ komentuje Břetislav Hrabě. Jde o ideální řešení pro pravidelné investory, kteří mohou s DRFG zhodnocovat své peníze již od částky sto korun měsíčně.

Novinky v nemovitostním fondu

Po celou dobu jsou výsledky nemovitostního fondu velmi pozitivní. Původně do něj mohli investovat pouze kvalifikovaní investoři. Průběžná změna legislativy umožnila snížení minimální investice a následné povolení České národní banky zpřístupnilo fond také retailovým klientům, kteří by do něj mohli peníze ukládat pravidelně.

Investiční skupina Davida Rusňáka nakoupila v prvním roce fungování nemovitosti v celkové hodnotě 963 milionů korun.  Fond se během roku 2016 plně etabloval pro prodej v České republice.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy