home Bydlení Oživte svůj domov s kusovými koberci!

Oživte svůj domov s kusovými koberci!

Koberec dokáže váš byt zútulnit během několika málo minut. Navíc mu vtiskne i originální punc, který všem na první pohled prozradí, kdo je tady pánem. V současné době můžete vybírat z mnoha typů koberců, které se liší velikostí, motivem i materiálem. Jaký si tedy vybrat?

Koberce plní v interiéru několik funkcí. Pohlcují prach a nečistoty, tlumí hluk, zlepšují akustiku v místnosti a jsou příjemné na dotek. Nesmíme však zapomenout na to, že hlavně vypadají hodně dobře. 

V jakékoli místnosti si budete přát

Pro koberce v podstatě neexistuje omezení. Dát ho můžete do libovolné místnosti. Rozdíl je jen v tom, jak mu budete říkat. V chodbě a předsíni to bude rohožka, v koupelně předložka a v obýváku či v ložnici koberec před postel či pohovku. 

Ať už ho umístíte kamkoliv a budete mu říkat jakkoliv, vždy si budete moci užívat měkký a teplý materiál pod bosou nohou. V obývacím pokoji však budou spíše plnit estetickou funkci. Dbejte proto, aby koberce ladily do jedné barvy s dekorativními polštáři a závěsy. V opačném případě byste vzhled pokoje zbytečně tříštili.

Dekorativní koberce do obývacího pokoje

Dáváte přednost plovoucí podlaze, linu či dlažbě? Přesto chcete interiér trochu zútulnit a zateplit? Popřemýšlejte nad pořízením stylového kusového koberce. Můžete volit syntetické materiály i ručně tkané bavlněné koberce.

Když vyberete materiál, barvu i výšku vlasu, zamyslete se ještě nad vhodnou velikostí koberce. Do obývacích pokojů se hodí větší koberce, které ho celkově zútulní. Menší koberce si nechte spíše do ložnic, jídelen nebo předsíní.

Koberec do ložnice

V ložnici je koberec ideální hned z několika důvodů. Krásně hřeje do bosých chodidel a navíc je i velice příjemný. Vzhledem k tomu, že je poslední, čeho se dotknete večer a první na co stoupnete ráno, měl by být hezký, příjemný a hřejivý. Při jeho výběru tedy dbejte na tyto parametry, ale v neposlední řadě také myslete na to, aby byl dostatečně velký. 

Než vyrazíte na nákupy, promyslete i to, kam koberec chcete umístit, před postel, pod postel, na celou podlahu? Podle toho byste měli volit velikost koberce. K postelím se obecně hodí menší koberečky, které položíte před postel. Jen pozor na to, aby vám neklouzaly.

Jaká barva koberce se nejvíce hodí do ložnice?

Kromě rozměrů a umístění je důležitá i barva a design pokoje. S tím by měl koberec korespondovat. Konečné slovo je však vždy na tom, kdo bude v ložnici spát. Ten by si měl vybrat koberec, který se mu líbí. Na to myslete například při zařizování ložnice pro vaše děti. 

Při výběru koberečků však velkou roli hraje i kvalita a použitý materiál. Vždy si vybírejte kvalitní koberce, u kterých se můžete spolehnout na jejich původ a materiál. Pořizovací cena sice může být u takových kousků o něco vyšší, ale věřte, že se vám vrátí díky dlouhé životnosti koberce.

LivingHome on Facebook

info@press-media.cz

info@press-media.cz

Napsat komentář