- Reklama -magazín

Kompostér vám ušetří spoustu peněz, aneb jaká jsou základní pravidla kompostování

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Máte malou zahrádku a potřebujete každý rok trochu kompostu? Nyní už si jej nebudete muset kupovat za nekřesťanské peníze od pochybných prodejců! Kompostér vám umožní vytvoření vlastního organického hnojiva zcela zdarma, tedy s malou investicí v podobě nákupu dřevěného kompostéru. Tato dřevěná konstrukce vám ušetří hodně času – a samozřejmě i finančních prostředků.

Podle čeho kompostér vybrat?

Kompostér si můžete vybudovat sami svépomocí. Není na tom nic těžkého, neboť vám postačí pouze několik latí či třeba stará paleta. Životnost vlastnoručně vyrobených kompostérů ale není moc závratná, protože dřevo není nijak ošetřeno proti povětrnostním vlivům a tlení. Oproti tomu jsou kompostéry vyrobené ze špičkového jehličnatého dřeva speciálně tlakově ošetřené jak proti škůdcům, tak proti hnilobě.

Co všechno lze kompostovat?

Do kompostu patří pouze organický odpad, to je pravidlo, kterým byste se při plnění kompostéru měli řídit. Aby se bakteriím a mikroorganismům dařilo co nejlépe, zkuste zajistit rozmanitý obsah. Posečená tráva, shrabané listí a slupky od brambor vytvoří prakticky ideální prostředí, v němž budou mikroorganismy a žížaly šťastné. Kompostér ale nikdy neslouží na kosti, pecky nebo slupky z tropického ovoce.

Jaké jsou výhody kompostéru?

Hlavní výhodou, které mají dřevěné kompostéry, je jejich jednoduchá montáž ve stylu stavebnice. Díky tomu je možné nastavit výšku jednotlivých konstrukcí v závislosti na množství skladovaného biologického odpadu. Už nikdy tak organický materiál nebudete muset hromadit v rohu zahrady na nevzhledné kupě. Robustní dřevěná konstrukce umožňuje opakované skládání a rozkládání. Jakmile nebudete kompostér využívat, můžete ho schovat pod střechu, aby nebyl zbytečně vystaven větru a dešti.

Přestaňte si kupovat drahé, uměle vyrobené hnojivo! Za pár korun si v domácích podmínkách vytvoříte lepší a o dost kvalitnější hnojení z biologického odpadu.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy