home Bydlení, Design, Stavba Plastová okna jako ekonomické i designové řešení

Plastová okna jako ekonomické i designové řešení

Stavíte nebo rekonstruujete a právě si lámete hlavu s výběrem oken či vchodových dveří? Pokud si nemůžete vybrat a váháte, která zvolit, možná právě vám pomůže dnešní článek. Plastová okna zažila obrovský boom před cca 15 až 20 lety, kdy se do většiny staveb montovala snad výhradně ta. Postupem času jako by ustupovala novým či naopak tradičním materiálům jakými jsou hliník či právě dřevo. Na přetřes přišla ekologie i designové hledisko. Pro mnohé se stala plastová okna symbolem neestetického a neekologického řešení, což lze ale s přehledem vyvrátit. Pryč jsou doby, kdy všechna plastová okna byla výhradně bílá a o jejich termoizolačních vlastnostech se dalo hravě pochybovat. V novodobé éře plastových oken je to trochu jiná písnička.

Design plastových oken

V dnešní době mohou i plastová okna vypadat velmi elegantně a do exteriéru celého domu skvěle zapadnout. Stačí si zvolit barevné provedení, které se vám líbí či vyhovuje vašim představám. Líbí se vám dřevěná okna, ale zároveň toužíte po bezúdržbové variantě, která vám zajistí dlouhou životnost oken v perfektní kondici? Pak i pro pro vás je zde řešení v podobě plastových oken s dezénem dřeva. Navíc můžete volit jinou variantu z exteriéru a jinou z vnitřní strany. Pokud máte rádi čistý minimalismus, možná právě oceníte bílou barvu vnitřní části okna, díky níž bude okno splývat se zdmi a nebude celkový ráz interiéru nikterak narušovat. Variant je opravdu dost, vybere si každý.

Ekonomické řešení

Co stále bezvýhradně platí je fakt, že plastová okna jsou skutečně ekonomicky zajímavé řešení. Jejich bezúdržbovost a dlouhá životnost jsou hlavními výhodami těchto oken. Izolační parametry plastových oken jsou výborné, můžete vybírat z několika vrstev skla a izolační efekt tak ještě zvýšit a to vše stále za velmi výhodných podmínek.

Na výměnu s odborníky nebo svépomocí

Pokud máte vybráno, stačí si již jen správně zaměřit nová okna a rozhodnout se, zda si výměnu zvládnete zrealizovat sami nebo raději povoláte zkušené odborníky. Některé firmy zvládnou i v těchto časech výměnu v rekordním čase, stále tedy není pozdě se do výměny pustit.

LivingHome on Facebook

Napsat komentář