- Reklama -magazín

Pohodlný sběr dešťové vody na zahradě

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Vlastníte zahradu, na které pěstujete různé ovoce, zeleniny nebo bylinky? Záleží vám na tom, aby trávník měl svěží a zdravě vypadající vzhled? Pak jistě velmi dobře víte, že základem úspěchu je pravidelná zálivka. Ne vždy se lze ovšem v tomto ohledu spolehnout na matku přírodu. A právě z toho důvodu je vhodné se předzásobit. K zalévání je jako stvořená dešťová voda. Tu je možné nasbírat do různých druhů nádrží. Jednou z variant jsou IBC nádrže.

Dešťová voda – to nejlepší pro bohatou úrodu

A proč právě dešťová voda je pro zálivku tak klíčová? Dešťovka je oproti vodě z vodovodu nebo ze studny výrazně měkčí. Navíc je také přirozeně teplejší, takže nebude pro rostliny takový šok a nemusíte ji už nechávat odstávat. Kromě toho je výživnější a hodí se pro zalévání nejen venkovních, ale také pokojových rostlin. A to nejlepší nakonec – je zadarmo, což je v dnešní době vysokých cen vodného a stočného znatelná úspora.

Výhody používání nádrží na dešťovku

V dobách největšího sucha bývá dokonce mnohdy i zakázané zalévat pitnou vodou. A právě proto se vám bude hodit umístit na zahradu nějakou tu nádrž. Výhodou IBC nádrže je, že ji můžete umístit, kamkoliv potřebujete. Ideální je samozřejmě pod okap, díky čemuž tak lze nachytat velké množství dešťovky během krátké doby. Tento typ nádrží je pro chytání dešťovky skvělou volbou. Jsou odolné a dostatečně velké. Navíc se dají pořídit i za relativně nízkou cenu.

Různé velikosti tohoto typu nádrží

Nádrže na dešťovku jsou k dostání v různých velikostech. Snadno si je tak můžete přizpůsobit prostoru na vaší zahradě. Jednou z možností je IBC nádrž 600l, která má kostru z vnější ušlechtilé oceli a plastová paleta je odolná vůči mechanickému poškození a korozi. Pokud potřebujete větší objem, pak si jen stačí zvolit třeba IBC nádrž 1000l.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy