- Reklama -magazín

Pořízení záložního zdroje se rozhodně vyplatí

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Specializované firmy stále vylepšují svou nabídku zdrojů nepřerušovaného napájení. Na trhu je již poměrně široká nabídka, která zaručí i po výpadku elektřiny chod vašeho systému. Zabezpečte svůj domácí počítač i celý firemní systém.

Co to je záložní zdroj

Záložní zdroj zaručuje nepřetržitou dodávku elektrické energie spotřebičům, které nesmějí být vypnuty. Zkráceně je označujeme UPS a fungují na principu akumulátoru. Zdroj nepřerušovaného napájení využijeme v domácnostech i na pracovišti. Nejčastější chráněné věci jsou například počítačové systémy. Setkáváme se s ním také v nemocnicích, kde chrání a udržují v chodu nemocniční přístroje  po dobu přerušení dodávky elektrické energie až do doby, než se napětí znovu obnoví.

Typy záložních zdrojů UPS

UPS chrání systémy buď dlouhodobě, nebo krátkodobě. Je to ovlivněno hned několika faktory. Například zatížením zdrojů nebo kapacitou akumulátorů. Záložní zdroje UPS se dělí do tří skupin:

  • Off-line záložní zdroje – jejich uplatnění je zejména v domácnostech.
  • Zdroj Line-Interactive – tento zdroj má delší záložní dobu než Off-line UPS.
  • On-line zdroje – mají neomezenou záložní dobu a používají se například k zajištění chodu letišť a ve větších firmách.

Buďte šetrní k přírodě

V České republice existuje hned několik společností, zabývajících se prodejem záložních zdrojů.  Tyto specializované společnosti se snaží pokrývat celou stupnici výkonnosti. To znamená od 400 VA až do 1200 kVA. Mezi nejznámější a nejspolehlivější značky patří jednoznačně italská firma Riello, kterou ocení hlavně zastánci životního prostředí. Tato společnost se snaží vyvíjet technologie s nízkou spotřebou a být tím šetrná k přírodě.

Pořízením záložního zdroje neprohloupíte. Můžete tak předejít řadě nepředvídatelných okolností, které vám dokážou znepříjemnit život. Obraťte se na specializované firmy, které vám s výběrem vhodného záložního zdroje poradí.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy