home Bydlení, Design, Zboží Postele z masivu – přírodní materiály sluší každé ložnici

Postele z masivu – přírodní materiály sluší každé ložnici

Dobrá postel je základ, na tom se asi shodnou všichni. Protože bez kvalitního spánku není možné žít kvalitní život. Na to bychom měli při vybírání postele myslet. Postel není věc, kterou kupujeme na rok či dva, nevyplatí se tedy šetřit na materiálu a kvalitě provedení. Měli bychom hledět na tuhost materiálu, ze kterého je vyrobena. Dřevo je materiál, který je pro výrobu postelí ideální. Nejen, že velkou barevnou škálou, kterou zajistí různé moření či nátěr, doslova rozzáří každý interiér, ale také má díky svým vlastnostem dlouhou životnost. Dřevo lze snadno zbrousit a dát mu nový lak či barvu, to u jiných materiálů často není možné.

Postele z masivu jsou nejčastěji vyráběné ze smrkového či bukového dřeva. Ne každému ale vyhovuje světlá barva dřeva z těchto stromů. I to má snadné řešenpostele z masivuí, lze je namořit na odstíny třešeň, kaštan, dub, olše, ořech, len či poslední dobou velmi oblíbený wenge. Dřevěné postele jsou obvykle vyráběné v rozměrech manželské postele z masivu 200×200, 180×200 a 160x200cm a jednolůžka v rozměrech 140×200, 120×200 a 90x200cm. Ne každému musí rozměry vyhovovat, pak není nic snazšího než si dle svých vlastních potřeb a přání nechat vyrobit postel na míru.

Dřevěné postele, stejně jako ty z jiných materiálů by měly být doplněné o noční stolky, ty mohou s postelí dokonale ladit nebo být naopak jiné barvy a dovolit tak vyniknout jak posteli, tak stolkům samotným. Pro menší prostory, které nenabízí dostatek místa pro vysouvací šuplíky, mohou být řešením postele z masivu s úložným prostorem.

Kromě vzhledu a funkčnosti rámu postele byste neměli zapomínat i na správnou volbu roštu a matrace. Laťové rošty z kvalitního dřeva spolu s matracemi z PUR pěn s alergicky neutrálními a pratelnými potahy zajistí maximální pohodlí a díky snadné údržbě budou po celou dobu užívání čisté a zdravotně nezávadné. Volbu matrace je dobré přizpůsobit konkrétní váhové kategorii a případně také zdravotnímu stavu.

LivingHome on Facebook

Napsat komentář