- Reklama -magazín

Poznejte zahradní trendy roku 2018

Mohlo by Vás zajímat

Zdá se vám, že by vaší zahradě prospěla změna stylu, ale tápete při volbě její úpravy? Při vašem rozhodování vám skvěle poslouží seznámení s nejnovějšími trendy zahradní architektury. Inspirujte se tím, co právě frčí. Proměněná zahrada vás potěší a své okolí její originalitou jistě ohromíte.

Hygge styl je stále in

Nepochybně jste o hygge stylu již slyšeli. V současnosti jde o oblíbený trend, který se nezabydlel pouze v našich interiérech. Své uplatnění nachází také v exteriéru. Základní charakteristikou tohoto stylu je nenucenost, útulnost a pohoda. Více než luxusní zahradní nábytek a dokonale zastřižený trávník je u hygge stylu zásadní příjemná atmosféra a určité sepětí s přírodou. V hygge zahradě najdete uplatnění pro rustikální prvky a péče o ni by vás neměla zatěžovat. Zahrada má být pro vás totiž hlavně místem odpočinku, které vás naplňuje radostí.

Místo bazénu letí biopool či biotopické jezírko

Bazén se stal nedílnou součástí mnoha zahrad, protože v parném létě poskytuje svým majitelům potřebné osvěžení i zábavu v podobě vodních radovánek. Avšak chlorovaná voda každému nesvědčí. Mnozí proto upouští od pořízení klasického bazénu a upřednostňují jinou alternativu s biologicky upravenou vodou. Konkrétně máte na výběr mezi biopoolem a biotopickým jezírkem. Rozdíl mezi nimi spočívá ve vzhledu. Zatímco biopool čili biobazén svým vzezřením připomíná klasický bazén, biotopické jezírko nepůsobí tak uměle a moderně. Často mívá nepravidelný tvar a skvěle zapadá mezi rostliny a přírodní zahradní doplňky. Biotopické jezírko totiž na první pohled působí jako součást přírody.

Zahrada nejen pro okrasu

Pryč je doba, kdy užitková zahrada evokovala dojem fádnosti. V současnosti patří k trendům zahradní architektury tvorba exteriéru, který kromě estetické funkce plní i funkci užitkovou. Zahrada neslouží jen pro okrasu, ale nabízí svým vlastníkům i řadu chutných plodin. Tento třend rozhodně neznamená, že máte předělat okrasnou zahradu na čistě užitkovou. Stačí do ní jen zakomponovat záhonek se zeleninou, ovocný strom či truhlíky s bylinkami.

 

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy