- Reklama -magazín

Přírodní kamenné fólie v interiéru si zamilujete

Mohlo by Vás zajímat

Plánujete renovaci nebo drobné oživení svého interiéru, ale obáváte se náročného hledání spolehlivých řemeslníků či dočasného vyřazení svého obydlí z běžného provozu? Sáhněte po kamenných fóliích, které se někdy označují také jako kamenné dýhy. Tento velkoformátový přírodní materiál dokážete nalepit svépomocí, rychle a s úžasným výsledkem.

Ve specializovaných prodejnách najdete kamenné fólie v základních formátech 122 cm x 61 cm, 122 cm x 244 cm a 122 cm x 305 cm o tloušťce 1-5 mm v téměř padesáti druzích zahrnující různé druhy břidlic, křemenců, pískovců, mramorů a vápenců. Každý kus má unikátní reliéf a kresbu, proto se vyplatí věnovat čas osobnímu výběru v prodejnách, které mají tyto materiály skladem.

Kamenné fólie lze formátovat na různé velikosti, a kromě obkladu stěn se používají také v koupelnách, kuchyních či na venkovních fasádách, kde je vhodné kámen ošetřit ochrannou nano impregnací, která zamezí pronikání kapalin a nečistot do kamene.

Díky nízké hmotnosti, která se pohybuje v závislosti na druhu kamene kolem 2 kg/m2 se nemusíte obávat, že by kámen i ve větší metráži jakkoli narušil statiku budovy. Lepit jej můžete na omítku, sádrokarton, obkládačky a další povrchy, přičemž je dobré se před lepením poradit s prodejcem o výběru vhodného lepidla pro daný účel.

Kamenné fólie se vyrábí stržením tenké vrstvy kamene z kamenného bloku pomocí speciální pryskyřice. Díky pryskyřičné vrstvě, která pronikne do pórů horniny, získá velkoformátový monolitický kámen unikátní vlastnost, kterou je možnost ohybu. Velké formáty se ve většině případů dají stočit do válce o průměru 40-70 cm, a lze je tak převézt i v osobním autě.

Další inspiraci na design interiéru s použitím kamenných fólií naleznete ZDE

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy