home Bydlení, Ekonomika, Finance, Služby Jak a proč vám musí sloužit pojištění bydlení

Jak a proč vám musí sloužit pojištění bydlení

I váš domov je permanentně ohrožen. Vlivem prasklého potrubí může být vyplaven, nečekané přepětí v síti zničí spotřebiče, za svůj cíl si ho mohou vyhlédnout zloději. Neriskujte, že se kvůli škodám na majetku dostanete do existenční krize, protože budete muset škody hradit ze svého. Je chytré a zodpovědné investovat několik tisíc ročně do řádného pojištění. Jak vypadá kvalitní pojistka, která vás ochrání?

Nabízeny jsou 3! Kterou zvolit?

Pojišťovny nabízí 3 typy základních pojištění:

 

livinghome-cz_online_ergo_cz_01

První se vztahuje jen na škody, které vzniknou na věcech nemovitých (dům, byt a jeho stavební součásti či vybavení zahrady, rostlinné kultury aj.). Pojištění domácnosti volí lidé častěji, protože se vztahuje na věci movité. Nabízí například krytí v případě, když dojde ke vloupání. Třetí typ se vztahuje na nemovitost i na movité věci, ale jeho rozsah bývá omezený. Ve všech třech případech si kupujete jistotu, že v případě škod vám pojišťovna vyplatí finanční kompenzaci. Aby k tomu došlo, musíte si pojistku zařídit správně!

Optimální nastavení pro vaši jistotu

Nesmíte udělat tu chybu, že se budete řídit nízkou cenou. Je nutné pojistit domov na takovou částku, která odpovídá reálné hodnotě věcí. Nikam tedy nespěchejte a v klidu počítejte. Pokud byste se pojistili na příliš nízkou částku, v případě škody dostanete i nízkou kompenzaci. Před uzavřením smlouvy si také důkladně přečtěte VPP k pojištění domácnosti. Je v nich uvedeno, na jaké případy se pojištění vztahuje. Běžně je to na škody, které vzniknou jako následek požáru, deště, mrazu, sněhu, sesuvem půdy, vandalismu, vloupání aj.

livinghome-cz_online_ergo_cz_02

Pozor: Pojistka nekryje škody, které způsobíte vy sami. Pro tyto případy se vyplatí sjednat pojištění odpovědnosti, které stojí jen několik set korun ročně.

Co se týče ceny, určuje se podle hodnoty majetku. Výhodnější bude, když si sjednáte online pojištění domácnosti například od pojišťovny ERGO, která nabízí výhodné pojištění Bezpečný domov.

LivingHome on Facebook

Napsat komentář