home Bydlení, Rekonstrukce, Stavba Vzala vaši fasádu útokem plíseň? Víme, jak se jí zbavit!

Vzala vaši fasádu útokem plíseň? Víme, jak se jí zbavit!

Následující situace je noční můrou všech majitelů rodinných domů. Investovali jste nemalou částku do rekonstrukce a zanedlouho se na fasádě objevily nevzhledné zelené mapy. Zkusili jste kde co – omytí vodou s jarem i speciální přípravky, ale nic z toho nepomáhá. Stavební firma, která zakázku realizovala, tvrdí, že z její strany proběhlo vše korektně a nechce organismy na fasádě jakkoliv řešit. Prý se to prostě někdy stává… Existuje vůbec naděje, že vše dáte do původního stavu?

Výše popisovaná abstrakce na fasádě není ničím jiným než společenstvem plísní a řas. Zatímco v případě řas jde pouze o estetický problém, plísně mohou vážně ohrozit zdraví vašich nejbližších. Což je důvod, proč byste měli situaci urychleně řešit a zbytečně nic nepodcenit.

Jak plísně, tak řasy potřebují k životu vlhké a chladné prostředí. V takových podmínkách se těmto organismům daří nejlépe a množí se doslova raketovou rychlostí. Nedělejte si však iluze o tom, že v suchém a prosluněném místě, nemůže ke vzniku plísní dojít. Opravdu efektivně se jí zbavíte pomocí protiplísňového nátěru, který odpovídá typu stavby, její velikosti a stupni znečištění.

livinghome-cz_cisteni-fasad-ars-cz_01

Protiplísňové nátěry však nelze aplikovat na napadenou fasádu jen tak. Nátěru musí předcházet čištění fasád, k čemuž je zapotřebí speciální vybavení. Vyčištění povrchu fasády musí proběhnout tak, aby došlo k likvidaci mikroorganizmů, ale nikoliv k porušení materiálu. Zřejmě vám nezbude, než se obrátit na profesionální firmu, která takovou technikou disponuje.

Třeba na odborníky z AXIOM REAL. Ti vaši fasádu vyčistí a v případě zájmu provedou nátěr vysoce kvalitním protiplísňovým nátěrem. Firma se v oboru pohybuje řadu let a pro vyškolené pracovníky jsou čištění i nátěry fasád na denním pořádku. Další informace, reference a kontaktní údaje najdete na www.cisteni-fasad-ars.cz.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář