- Reklama -magazín

Prodej nemovitostí v Malaze raketově roste

Mohlo by Vás zajímat

Zájem, který Malaga vzbuzuje mezi jednotlivci a investory je tak obrovský, že nové projekty jsou prodané v rekordním čase. Denně klienti rezervují více jak 60 bytů v oblasti Malaga.

Prodej domů v Malaze a okolí je nyní na stejné úrovni jako při boomu v roce 2007 . V první polovině roku bylo v provincii uvedeno na trh 22 026 domů, což odpovídá průměru 122 domů denně, podle oficiálních záznamů zveřejněných tento pátek Národním statistickým úřadem. 

Údaje za letošní rok 2022 jsou přímo velkolepé. Je to o 50 % více než v první polovině roku 2021 nebo ve stejném období roku 2019, před pandemií, a zdvojnásobuje to číslo zaznamenané v letech 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 a 2020.

Je to také poměrně překvapivé, protože současná situace nemá nic společného s tím, co bylo například v roce 2007. Právě se dostáváme z pandemie, je válka mezi Ruskem a Ukrajinou, prudce narůstá inflace a velká nejistota ohledně vývoj národního a mezinárodního hospodářství v následujících měsících. V roce 2007 se po několika letech ekonomického boomu zdálo být všechno vzhůru nohama. V té době byla touha kupovat nemovitosti, cena rostla prakticky každý týden a banky se předháněly s nabídkou hypoték. Aktuální sazby hypoték u Španělských bank jsou kolem 3%. 

Velký zájem o koupi nového bytu sledujeme u klientů z Česka, Slovenska, Polska, Německa, Belgie a Holandska. Říká Radek Řezáč ze společnosti Rincon Property, která přes svůj web jachcikmori.cz nabízí nemovitosti v Andalusii. Mnoho našich klientů financuje koupi nemovitosti hypotékou zde ve Španělsku. Podmínky jsou přísnější,ale vyřízení hypotéky pro klienta se nám podaří z 70%, říká.

Realitní aktivity v Andalusii, a zejména v provincii Malaga, za sebou několik měsíců vzkvétají. Provincie Malaga se stává velkým zdrojem poptávky po bydlení. Plusem, který přitahuje klienty jsou dobré ceny, dobré počasí a spojení skvělé letecké spojení. Výhodou je také rozmanitost nabídky bytů s cenou kolem 150.000€ v novém projektu až po luxusní domy a byty v řádu milionu eur, vysvětluje Tomáš Kaplan ze společnosti Rincon Property. 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy