- Reklama -magazín

Průmyslové značení pro správnou identifikaci

Mohlo by Vás zajímat

Průmyslové značení je termín, který mnohým nic neříká, přitom se s ním v nějaké podobě průběžně setkáváme všichni. Většina průmyslových i jiných výrobků, ale i strojů a různých zařízení by se bez průmyslového znační neobešla. Slouží k identifikaci daného produktu, ale zároveň bývá naprostou nutností z hlediska nejrůznějších norem a předpisů. Toto značení má obvykle podobu štítků či etiket, někdy je ale vyraženo přímo do těla výrobku či stroje.

Obvyklé technologie pro výrobu průmyslového značení jsou: značení mikroúderem, rytím či laserem, dále pak elektrochemické značení, ale spadají sem i razidla, popisovače, vypalovadla nebo vyjiskřovačky a mikroúderová pera, stejně tak jako známější plombování či technologie Spray Jet. Ať si pro váš výrobní provoz nebo obchod zvolíte jakoukoliv technologii, nejprve je dobré zkonzultovat její vhodnost i výhodnost s odborníky.

Tiskárny štítků

Pro značení klasickými papírovými štítky slouží tiskárny štítků. Nejoblíbenější jsou tiskárny Brother, které se na našem trhu využívají nejčastěji. Tisknout lze tímto způsobem celou řadu štítků různých velikostí. Některé štítky mohou být laminované, čímž je zajištěna jejich vysoká odolnost a dlouhá životnost. Tiskárny štítků pak mohou mít různou velikost a cenové rozhraní často určují další funkce daného přístroje. Barevný tisk, laminace a další funkce, které nevyžaduje každý provoz či technologie s ohledem na budoucí použití daných štítků.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy