- Reklama -magazín

Zateplení fasád jako recept na nárůst cen energií

Mohlo by Vás zajímat

Ceny energií, a nejen těch, se v posledních měsících šplhají do děsivých výšin. Obava z toho, co přijde v zimě, trápí jednotlivce i firmy. Boj proti enormnímu nárůstu cen se zdá být předem ztracený. Nabízí se šetření a snížení spotřeby energií nebo účinné řešení, díky čemuž případné úniky tepla eliminujeme. I proto se mnozí uchylují k zateplení fasád.

S firmou nebo svépomocí?

Idea zateplení fasád se vám líbí, ale rádi byste ušetřili a vše zvládli sami? Stačí si zajistit pronájem lešení a nakoupit materiál a ono to už nějak dopadne, říkáte si. Nenechte se mýlit, než se do toho pustíte a zjistíte, že realita se od představy výrazně liší, poptejte firmu, která se zateplováním zabývá a nechte si udělat rozpočet. Možná budete překvapeni, jak málo byste v případě zateplení svépomocí ušetřili a co vše byste riskovali. Jak sám říká jeden z projektových manažerů firmy Šurík, do jejíhož portfolia patří kromě zateplování fasád také výroba ocelových konstrukcí a další specializované služby a výroba, které s údržbou a úpravou staveb úzce souvisejí.

Pronájem lešení není celé řešení

V konečném důsledku zjistíte, že pronájem lešení je jen špička ledovce a v případě, že byste zvolili neodborný postup při zateplování, můžete svůj dům spíše poškodit než vylepšit. Což vám konečnou cenu spíše navýší než sníží. Dobře si tedy nejprve vše propočítejte a ověřte, zda není možné právě na vaši realizaci získat některou ze státních dotací.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy