home Bydlení, Zahrada, Zboží Robotické vysavače, mopy a sekačky jako pomocníci pro dům i zahradu

Robotické vysavače, mopy a sekačky jako pomocníci pro dům i zahradu

robotičtí pomocníci do domácnosti mopUž máte dost věčného uklízení a otročení pro to, aby váš dům či byt zářil čistotou? Najmout si paní na úklid se vám nezdá být ekonomické nebo jste příliš nedůvěřiví? Pak jste možná začali uvažovat o jiné možnosti. Pořídit si nějakého chytrého pomocníka do domácnosti. Na trhu už je jich celá řada, kromě vysavačů už existují i robotické mopy a dokonce i čističe oken. Sekání trávy je pro vás také spíše trestem než potěšením? Zde se pak nabízí řešení v podobě robotické sekačky.

Než se rozhodnete si některý z těchto či jiných zlepšováků do domácnosti zakoupit, dobře se zamyslete nad tím, jaká jsou vaše očekávání. Ušetříte si tak možná pozdější zklamání. Faktem totiž je, že robotičtí pomocníci jsou prima, ale očekávat od nich, že odvedou práci jakou byste pravděpodobně zvládli vy je dosti nereálné. Ty výkonnější stroje dokáží velmi obstojně vysát a dokáží si poradit i s některými překážkami. Ovšem nábytkem vám neposunou a do některým míst se nemohou dostat ani výsuvnými smetáčky. Hodí se tedy spíše do prostor, které mají minimum nábytku a tedy i překážek. Pokud máte domácí mazlíčky, kteří robotičtí pomocnící do domácnosti - sekačkaještě nejsou dostatečně trénovaní a může u nich hrozit nehoda, pak rozhodně počkejte s koupí až do doby, kdy si budete jistí, že váš robot nerozmetá vše po celém bytě. Obecně platí, že je třeba všechny tyto roboty brát spíše jako doplňkové pomocníky. Ideálně po čas pracovního týdne. Můžete ho naprogramovat, aby vysál či vytřel během dne a když se vrátíte z práce, bude uklizeno. A vždy jednou za týden či dva (jak právě vám vyhovuje) uděláte úklid sami. Všude tam, kam se vysavač či mop nedostane.

Cenový rozptyl těchto strojů je relativně široký, pohybuje se od 5 až do 30 tisíc korun. U robotických sekaček cena začíná ještě o něco výše a řídí se obvykle rozměry a terénem zahrady. Za sekačku na větší zahradu mezi 800 až 1000 metry s možnými nerovnostmi tak můžete zaplatit až 60 tisíc korun. A ještě jedna rada na závěr, nenechávejte sekačku bez dozoru, zvláště pokud nemáte dobře zabezpečenou zahradu, bylo již mnoho případů krádeží.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář