home Bydlení, Stavba, Zboží Rychlá rekonstrukce podlah bez betonu a nivelační stěrky

Rychlá rekonstrukce podlah bez betonu a nivelační stěrky

Rekonstrukce podlah znamená téměř vždy ochromení provozu domácnosti. Nejenže obnáší stěhování nábytku z místnosti do místnosti a spoustu nepořádku, ale často také nutnost se na pár dní odstěhovat mimo domov. Chcete-li tuto dobu zkrátit na minimum, zapomeňte na vyrovnání podkladních vrstev podlahy betonem, ale sáhněte po suchém vyrovnávacím podsypu a podlahových deskách. S trochou zručnosti totiž lze tímto způsobem podlahy znovu používat v řádu několika málo dnů.

Vyrovnání podlahy

Nejdelší čas na rekonstrukci podlahy totiž obvykle zabere vysychání betonové vyrovnávací vrstvy, která se při většině realizací používá pro vyspravení a vyrovnání podkladu. I přes to, že to je nejčastější řešení, není rozhodně jediné a už vůbec ne nejvýhodnější. Podlahu totiž můžete vyrovnat i suchou cestou a ušetřit tak spoustu drahocenného času a také starostí. Se suchým podsypem se totiž nejen celou rekonstrukci urychlíte, ale vyhnete se také riziku prasklin hrozících u betonu, zlepšíte tepelnou i akustickou izolaci podlahy a podlahu budete moci používat ihned po jejím dokončení!

Další výhody suchých podlah

Pro vyrovnání podlahy použijte lehké keramické kamenivo Liapor (keramzit) s průměrem zrn 1-4 mm. Rekonstrukci podlahy pomocí Liaporu lze realizovat na jakémkoliv podkladu, ať už se jedná o betonový či dřevěný strop. Suchý podsyp z Liaporu perfektně vyrovná nerovnosti podkladu. Na rozdíl od betonových podlah mají suché podlahy mnohem nižší hmotnost, skvěle izolují, nevyžadují žádné technologické přestávky na vyschnutí a vytvrdnutí a ihned po dokončení je můžete používat. Celá realizace se obejde bez kapky vody. Díky nízké hmotnosti nezatěžují suché podlahy zbytečně nosné konstrukce domů a proto jsou vhodné pro rekonstrukce podlah i ve starších objektech, půdních vestavbách apod.

Postup rekonstrukce podlahy suchou cestou

* Potřebná vrstva kameniva se sype na očištěný podklad a ručně se hutní. Minimální výška podsypu z Liaporu by měla být 2 cm, maximální výška podsypu není omezena.

* Liapor umožňuje bezpečné uložení rozvodů topení a elektroinstalací.

* Dobře zhutnělý podsyp se postupně zakrývá podlahovými deskami, které se pokládají systémem pero-drážka. Spoje podlahových desek se obvykle dle doporučení výrobce lepí, prošroubovávají a na závěr se přetmelí.

* Pro ještě lepší akustickou izolaci podlahy je možné mezi vrstvu Liaporu a podlahové desky vložit kročejovou izolaci.

* Na podlahové desky lze položit finální nášlapnou vrstvu (koberec, vinyl, dlažbu apod.).

Lehké keramické kamenivo Liapor pro rekonstrukce podlah suchou cestou zakoupíte on-line v e-shopu obchod.liapor.cz, v obchodní síti Liapor, nebo ve stavebninách DEK.

LivingHome on Facebook

Napsat komentář