- Reklama -magazín

Sáčkové vs. bezsáčkové vysavače: které jsou účinnější a praktičtější?

Mohlo by Vás zajímat

Dojde-li řeč na výběr nového vysavače, mnoho lidí řeší jedno velmi časté dilema: jsou lepší sáčkové nebo bezsáčkové vysavače? Které z nich jsou při úklidu efektivnější? A která varianta je úspornější? Tyhle a možná i další otázky si určitě pokládáte i vy. Chcete si pořídit nový vysavač, ale nemůžete se rozhodnout, který bude pro úklid vaší domácnosti tou nejlepší volbou.

Oboje má svá pro a proti

Hned na začátku bychom rádi zmínili, že oba typy vysavačů mají své stinné i světlé stránky. Nelze proto s jistotou tvrdit, že sáčkové vysavače jsou jednoznačně lepší nežli ty bezsáčkové a naopak. Oba druhy vysavačů vám mohou hodně nabídnout, je proto potřeba zvážit všechna pro a proti a svůj výběr rozhodně neuspěchat.

Sáčkové vysavače jsou klasika

Co si budeme povídat – sáčkové vysavače jsou jakási zažitá klasika, na kterou se stále spoléhá mnoho lidí. Ve většině domácností bychom proto s největší pravděpodobností narazily na vysavače, které zachycují nečistoty do sáčků. Jednou z výhod sáčkových vysavačů je skutečnost, že s nečistotami, které se zachytí v sáčku, nepřijdete do styku – pokud je sáček plný, jednoduše ho vezmete, vyhodíte a nahradíte novým. Trochu sporná je výkonnost sáčkového vysavače. Často se říká, že tento typ vysavačů je oproti bezsáčkovým výkonnější, na druhou stranu ale platí, že je výkon ovlivněn plností sáčku – čím je sáček na nečistoty plnější, tím je sací výkon vysavače nižší. Zaujmou také nižší cenou – vždyť sáčkové vysavače v akci pořídíte již za necelou tisícovku!

Za nevýhodu lze určitě považovat ekonomiku provozu. Do sáčkového vysavače zkrátka musíte neustále vkládat sáčky, které za určitý čas spotřebujete a budete opět nuceni pořizovat nové. Pro spořílky to může být jasný důvod k tomu, proč investovat do bezsáčkového vysavače, kde jsou tyhle náklady nulové.

Bezsáčkové vysavače slibují větší pohodlí

Opakem jsou bezsáčkové vysavače, které se v posledních letech těší stále větší oblibě. Jejich největší výhodou, kterou určitě musíme zmínit, je absence sáčků. Nečistoty, prach nebo zvířecí chlupy se v tomto případě zachycují do speciální nádoby, kterou po vysávání jednoduše vysypete. Díky tomu již nemusíte utrácet za sáčky, takže se výdaje spojené s vysáváním sníží.

U bezsáčkového vysavače lze za nevýhodu považovat chybějící bariéru v podobě sáčku, který sloužil jako ochrana před prachem. Bezsáčkové vysavače sáčky nemají, takže je při výběru potřeba sledovat kvalitu filtru. Stinnou stránkou může být i nižší výkon. Naopak ceny bezsáčkových vysavačů se od těch sáčkových příliš neliší – levný bezsáčkový vysavač pořídíte již za 1000 Kč.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy