- Reklama -magazín

Jak si doma vytvořit soukromé wellness? Úplně postačí domácí sauna

Mohlo by Vás zajímat

Rádi se oddáváte blaženému nic nedělání v prostředí wellness centra? Je pro vás sauna druhým domovem a přemýšlíte, jak si příjemný pocit ze saunování dopřát co nejčastěji? Pak právě pro vás by mohla být ideální domácí sauna. Sauny na míru snadno vyřeší problém s omezeným prostorem, atypické sauny si poradí i s těmi zdánlivě nerealizovatelnými návrhy, které vás napadnou. Skutečně nic není v tomto ohledu nemožné, zdá se.

Sauna na míru do každé domácnosti

Možná se vám to zdá přehnané, protože bydlíte v menším bytě a jediný skutečně velký prostor vašeho domova je ve skutečnosti jen rozlehlá terasa, ale dnešní článek vás hravě přesvědčí o opaku. Pokud disponujete větší terasou či menší zahradou, pak tím pravým pro vás bude venkovní sauna. Je to také domácí sauna na míru ovšem vyrobená speciálně do exteriéru, tedy odolná proti nepříznivému venkovnímu prostředí.

Ale i pokud nemáte terasu, nemusíte se s myšlenkou domácího utužování zdraví loučit – nejmenší sauny se mohou vejít na plochu od 1 m2 a vejdou se tak i do panelákové koupelny – např. tato skládací sauna, která šetří prostor a složená zabírá objem pračky.

V bytech a domech velkorysejších rozměrů již můžete uvažovat i o rozsáhlejších projektech, jakými jsou luxusní sauny doplněné o celou řadů dalších doplňků. Jsou to právě sauny na zakázku, které dokáží splnit i tu nejnáročnější představu o domácím wellness.

Kam se saunou v interiéru?

Představa soukromého wellness se vám zamlouvá a říkáte si, kam domácí saunu umístit? Je-li váš dům či byt teprve ve fázi projektu, pak je nejlepší se saunou počítat už v něm. Ideálně by domácí sauna měla být součástí koupelny nebo se nacházet v její těsné blízkosti.

Zvažujete-li realizaci sauny do již plně zabydleného domova, pak se o nejvhodnějším místě určitě poraďte s odborníky. Sauna musí být nejen dobře dostupná a do vašeho interiéru by měla nějakým způsobem zapadat, ale také musí být technicky možné ji na vámi vybraném místě správně zrealizovat. Zvláště je dobré předem počítat s vývodem 3-fázového/380 V kabelu, pak se sauna vyhřeje výrazně rychleji než při zapojení do běžné zásuvky. U středních a větších saun je to pak v podstatě nutnost.

Venkovní sauna pro dlouhé zimní večery

Léto už je dávno pryč a s podzimem a nadcházející zimou pomalu přichází období, kdy každý uvítá příjemně strávené chvíle pěkně v teple s pohledem do zimní krajiny. A právě takovou představu může skvěle splňovat každodenní pobyt ve vaší venkovní sauně.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy