home Bydlení Strach ze skleněných dveří je zbytečný. Zbourejte předsudky a pusťte si do bytu více denního světla

Strach ze skleněných dveří je zbytečný. Zbourejte předsudky a pusťte si do bytu více denního světla

Dveře ze skla nejen dobře vypadají, ale mají i řadu výhod. Prosvětlí tmavou chodbu, opticky zvětší obývák nebo oddělí kuchyň od ostatních místností. Díky moderním a bezpečným materiálům se je dokonce nemusíte bát použít ani v dětském pokoji. Ať už je ale umístíte kamkoli, můžete se spolehnout na to, že půjde o příjemné designové oživení vaší domácnosti.

Celoskleněné dveře SAPGLASS jen tak nerozbijete

I zdánlivě malé a šedivé místnosti se dá snadno vdechnout nový život. Stačí vyměnit původní dveře za celoskleněné a nechat denní světlo udělat práci za vás. Mnozí lidé se přesto skla v interiéru bojí. Považují ho za nepraktický materiál, který se snadno poškrábe či dokonce rozbije. 

Moderní skleněné dveře ale dokazují, že strach není na místě. Nejenže skvěle vypadají, ale obsahují bezpečnostní kalené sklo, které je ve srovnání s běžným sklem výrazně odolnější. „Kalením získává sklo zhruba pětinásobnou pevnost, nelze jej tedy snadno rozbít. Pokud by k tomu přeci jen došlo, například nárazem na ostrou hranu, tříští se na malé tupé kousky, stejně, jako například sklo v autě. Pořezání tedy rozhodně nehrozí,“ říká Martin Rataj, produktový manažer společnosti Sapeli, který odpovídá za unikátní ucelený program celoskleněných dveří SAPGLASS.

Sklo je materiálem budoucnosti

Výhodou využití skla v interiéru je variabilita jeho využití. Místnosti se dají pomocí celoskleněných dveří či dokonce celých stěn nejen opticky zvětšit a prosvětlit, ale také nenásilně rozčlenit. „Sklo je materiálem budoucnosti. Je přírodní, a navíc jde dohromady s téměř každým stylem,“ popisuje Martin Rataj. Jeho slova dokazuje široký výběr provedení celoskleněných dveří. Na trhu je celá škála výrobků od čirých skel po zabarvená, či od matných až po ornamentní. Při vzorování jednotlivých skleněných dveří a stěn se používají nejen osvědčené technologie, jako jsou pískování, gravírování, digitální tisk či sítotisk, ale program SAPGLASS obsahuje nově také vysoce odolný keramický tisk. 

„Rád bych zde upozornil na aktuální novinky v nabídce SAPGLASS. Jednou z nich je nový povrch ANITSCRATCH, který vyniká extrémní odolností vůči poškrábání, otiskům prstů a skvrnám. Zajímavým řešením jsou i nová skla s minimální nebo téměř žádnou propustností světla – Planibel dark gray, Connex black, Connex white nebo Connex extra white,“ říká Martin Rataj a dodává: „Zároveň nabízíme i nové provedení bezpolodrážkových celoskleněných dveří a do nich určené skryté závěsy, které v jedné rovině se zárubni vytváří estetický a technický detail.“

Ať už zvolíte jakýkoli typ otevírání, počítejte s tím, že na skleněných dveřích více vyniknou prvky jako závěsy, kliky, či kování. Zapojte proto svůj smysl pro detail a věnujte jejich výběru dostatečnou pozornost. 

Prozkoumejte aktuální nabídku dveří na webu SAPELI

LivingHome on Facebook

info@press-media.cz

info@press-media.cz

Napsat komentář