- Reklama -magazín

Čeští designéři opět zabodovali. Zlaté ocenění získalo SAPELI za minimalistické dveře

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

30. července 2019 – Zlaté ocenění v kategorii Home Interior Products – Windows, Doors získal v designérské soutěži European Product Design Award za rok 2019 český výrobce dveří SAPELI. Odbornou porotu zaujaly dveře MUTEO, které spojují dveře a kliku v jeden celek. Minimalistické dveře pro firmu navrhl český designér Petr Novague. Pro MUTEO není evropská cena za produktový design prvním oceněním. SAPELI si odneslo i Red Dot, International Design Award, A ´Design Award 

a German Innovation Award

Do European Product Design Award věnované podpoře a propagaci umění produktového designu byly přihlášeny revoluční a inovativní projekty z více než 75 zemí světa spadající do kategorií od interiérový design a osvětlení, přes design obalů až po udržitelnost. 

Oceněná novinka MUTEO mění chápání zažité klasiky, kdy dveře nemají kliku. U systému MUTEO stačí pouze tlačit nebo táhnout a dveře se samy otevřou. Koncept je plně mechanický, nevyužívá žádnou elektroniku ani čidla. Systém MUTEO využívá speciální dveřní profil MUTEO Z díky, kterému lze v interiéru tvořit nerušené plochy a záleží na každém, zda nechá dveře zcela splynout se svým okolím, nebo na ně naopak upozorní.

O vítězích letošního ročníku European Porudct Design Award rozhodovala 17členná mezinárodní porota složená z nezávislých designérů, klientů, pedagogů designu a editorů, kteří se primárně zaměřují a věnují designu. Hodnocení poroty bylo založeno na řadě kritérií, která jsou neustále přizpůsobována současným standardům a novým technickým, sociálním, ekonomickým a ekologickým požadavkům. 

Oficiální předání cen European Product Design Award 2019 se uskuteční 3. října 2019 v Budapešti.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy