- Reklama -magazín

Toaleta by neměla patřit mezi opomíjené místnosti. Jak si ji vybavit?

Mohlo by Vás zajímat

Každý máme v domě nebo v bytě pochopitelně koupelnu. Rodinné domy nebo i větší byty potom často mají koupelen více, typicky pro každé patro jednu. Obdobně je to s toaletami, které jsou řešeny různě. Někdo nedá dopustit na toaletu samostatnou, někdo jiný má toaletu kombinovanou s koupelnou. V takovém případě se však vyplatí mít také další toaletu samostatnou. Na co si dát při realizaci toalety pozor především? Na to jsme se zaměřili v tomto článku.

Na výběr je několik variant

Stejně jako u řady dalšího vybavení interiéru, také u toalety máte mnoho možností na výběr. Základním prvkem každé toalety je samozřejmě WC mísa, od které se pak odvíjí celé řešení jako celek. Typickým provedením mísy je:

  • WC kombinované
  • WC závěsné

Kombinovaná toaleta v podstatě představuje mísu nedělitelně spojenou s nádobou na vodu. Jedná se o nejpraktičtější řešení, kdy není potřeba složitá instalace. Záchod ale může být řešen také jako závěsný, kdy je mísa umístěna na stěně. V takovém případě se obvykle nádoba na vodu musí zabudovat do stěny. To samozřejmě vyžaduje rozsáhlejší stavební úpravy. Takové řešení je však považováno za o něco elegantnější.

Sedátko je také důležité

Velkou roli při výběru toalety hraje také to, na čem sedíte. Může to značně ovlivnit komfort užívání toalety jako takové. Ať už si zvolíte závěsné WC nebo variantu kombi, v obou případech si můžete výrazně vše zjednodušit a zpříjemnit. A to právě výběrem kvalitního sedátka.

Při výběru sedátka hraje roli už samotný materiál, zejména pak jeho antibakteriální vlastnosti a pevnost. WC sedátko by mělo být dostatečně bytelné, aby jen tak neprasklo. Zvolit můžete také komfortní variantu, která nabízí automatické sklápění sedátka a desky díky využití pístů. To je velmi praktické a také více hygienické, kdy nemusíte sklápět desku až na mísu sami ručně.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy