- Reklama -magazín

Zeleň, která jen tak nezvadne

Mohlo by Vás zajímat

V poslední době se mnozí snaží dostat do interiéru co nejvíce zeleně. Čím dál tím oblíbenějším trendem se stávají vertikální zahrady – tedy například osázené fasády domů, nebo květináče zavěšené od stropu v závěsech z macramé techniky. Méně známou novinkou, která pomalu začíná pronikat do interiérů, jsou také dekorace z mechů. Zatím se dají potkat například v restauracích či obchodních centrech, je však jen otázkou času, než se ještě více rozšíří.

Výhody použití mechu v interiéru

Mechové stěny a dekorace mají spoustu předností, které z nich činí skvělou možnost, jak si do interiéru vnést zeleň. Použitý mech je přírodní, ručně sklízený ve Skandinávii nebo Francii. Mechové stěny či obrazy jsou nenáročné na údržbu. Vzhledem k tomu, že se jedná o mumifikovaný mech, nevyžadují zvláštní světelné podmínky, nevadnou a ani nepotřebují pravidelnou zálivku. Stačí jim absorbovat vzdušnou vlhkost, čímž pomáhají stabilizovat hladinu vlhkosti v místnosti. Konzervace mechu probíhá za použití přírodních látek a zajišťuje, že vydrží i více než deset let bez jakékoliv údržby a nebude se dále rozrůstat ani se rozmnožovat. Mech také účinně pohlcuje kouř, různé bakterie a alergeny ze vzduchu, čímž ho účinně čistí a pomáhá zbavovat vzduch toxinů. Zároveň tlumí i zvukové vlny, je proto vhodný také do místností, kde byste rádi snížili hladinu hluku, jako jsou kanceláře, zasedací místnosti a jiná pracoviště. Mechové dekorace jsou jedinečné, působí neotřele a jsou skvělou volbou, jak místnosti dodat moderní vzhled.

https://www.profimech.cz/image/cache/catalog/Galerie/steny/preserved-plants-usa-moss-greenwall-design-00019-1020x705.jpg

Je libo obraz, nebo raději celou stěnu?

Nejběžnější použití mechu v interiéru je ve formě mechového obrazu. Mechové obrazy jsou tvořeny z mechů různých barev, jedná se tedy o skutečná umělecká díla, která by se skvěle vyjímala i v kdejaké galerii. Mechové stěny už jsou větších rozměrů a dokáží celý prostor úplně proměnit. Celé mechové stěny také výrazně tlumí hluk v místnosti a dodávají jí uklidňující příjemný vzhled. Další možností využití mechu v interiéru jsou pak menší mechové dekorace. Patří sem zejména hodiny nebo loga firem, ale s trochou představivosti si můžete nějakou mechovou dekoraci sami vymyslet a nechat si ji vyrobit na míru vašim požadavkům.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy