- Reklama -magazín

Tři psí doplňky, které pomohou se psím výcvikem

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Než si pořídíte psího čtyřnohého společníka, je nutné počítat s tím, že mu budete muset věnovat velkou spoustu času. Pejsci potřebují nejen pánovu pozornost, ale také potřebují, aby se jim pán věnoval a učil je kouskům, jež by měli umět. Mezi základní povely se samozřejmě řadí i povel „sedni“ nebo „lehni“. K dalším patří „k noze“ nebo „zůstaň“, nicméně takto bychom povely mohli vyjmenovávat donekonečna a stále bychom měli co vyjmenovávat. Důležité je vědět, že kromě času, jež budete výcviku psa věnovat, potřebujete také vybavení, bez něhož to nepůjde.

Každý majitel pejska má své metody, jak naučí psa potřebným povelům. Někdo sází na hrubou sílu, jiný preferuje postupy, o nichž se dočetli na internetu. Ať už zvolíte jakýkoli postup, je třeba mít po ruce tři psí doplňky, s nimiž zvládnete výcvik psa opravdu rychle.

1) Vodítko

Bez vodítka to nejde. Každý majitel pejska musí mít vodítko tak velké, jaké je jeho ruka. Větší vodítka nejsou pro výcvik určena. Říká se, že vodítko je jen prodlouženou rukou majitele a že při výcviku by ruka neměla být moc dlouhá, protože pejsek jinak bude cítit, že má dostatečnou volnost.

Vodítka lze zakoupit v mnohých provedeních. Pro běžné procházky jsou určeny klasická dlouhá vodítka, pro výcvik zmiňovaná krátká, která mohou být i v podobě řetězu.

2) Obojek

A na co by se vodítko připnulo, když ne na obojek? Obojky jsou nedílnou součástí základní psí výbavy a hrají také velkou roli při výcviku psa. Bez vodítka to zkrátka nejde, a to si musí uvědomit každý majitel čtyřnohého psího společníka.

3) Pamlskovník

Každý pejsek by se měl odměnit za to, když udělá povel správně. K tomu vám dopomůže pamlskovník, do něhož si vždy schováte dobroty pro svého milovaného psa. A když se mu něco povede, vždy z pamslkovníku vytáhnete zaslouženou odměnu. Pamlskovníky jsou přes hlavu a jsou velmi praktické.

Vše najdete na eshopu iridog.cz a ještě mnohem více.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy