home Bydlení, Design, Interiér Útulné bydlení v podkroví: znáte pravidla pro jeho zařízení?

Útulné bydlení v podkroví: znáte pravidla pro jeho zařízení?

Plánujete zařizování bydlení v podkroví? Pak před vámi stojí na jednu stranu příjemný a na stranu druhou i poměrně náročný úkol: zařídit podkrovní prostory totiž není jen tak! Na první pohled je podkroví krásnou vidinou útulného bydlení, kterému by jen málokdo dokázal odolat. Pokud se ale podíváte blíž, najednou zjistíte, že za pohádkovým životem v podkrovním bytečku stojí spousta práce, plánování, rozmýšlení a rozhodování.

Nejdůležitější je zachovat světlo

Nejhorším nešvarem podkrovních bytů je nedostatek světla. Majitelé podkroví se často upínají na oblíbené odstíny, které jsou mnohdy v tmavších barevných paletách – například sytě fialová, tmavě zelená, temně modrá a podobně. Barvy to jsou sice krásné, ale do podkrovního prostoru bohužel nevhodné. Vaším úkolem je zachovat v podkroví co možná nejvíce světla. Toho docílíte nejen světlými odstíny pro výmalbu, ale i světlou podlahovou krytinou a nábytkem.

Šetřete s prostorem

Dalším kamenem úrazu může být nedostatek místa. Podkroví je sice krásný prostor, ale díky zkoseným stěnám a šikminám přijdete i spoustu místa. Zařídit podkroví je tak náročné už jen proto, že nemůžete počítat s prostorem od podlahy ke stropu, ale jste zde limitováni zkosenými zdmi. Snažte se proto maximálně šetřit prostor, kterého už tak nemáte na rozdávání. Tam, kde je to možné, umístěte vysoký nábytek, nebojte se využít každý centimetr. Spíše se ale soustřeďte na nižší nábytek a úložné prostory se snažte vyřešit komodami s šuplíky.

Méně je někdy více

Určitě znáte tohle rčení, které v případě podkroví platí rovnou dvojnásob. Snažte se předejít tomu, abyste své podkrovní bydlení zbytečně zahltili věcmi a dosáhli tak nepříjemného dojmu, že váš byt bude působit zastavěně. Pro někoho je podkrovní prostor sám o sobě malý a na pocit těsný, pokud neuvážíte pořízení nábytku a dalšího vybavení, bude to u vás vypadat jako ve skladišti. Držte se proto hesla, že méně je někdy více a nepřehánějte to jak s nábytkem, tak i dekoracemi a doplňky.

 

LivingHome on Facebook
  • 2
    Shares

Napsat komentář