- Reklama -magazín

Přijede návštěva? Připravte jí stylové přespání

Mohlo by Vás zajímat

Každému z nás přijede čas od času návštěva, která se zdrží o něco déle. Takové hosty je potřeba někam uložit ke spánku. Málokdo je tak movitý a vlastní natolik prostorný příbytek, aby mohl občasným nocležníkům dopřát přespání v pokojích pro hosty. Jak tedy takovou situaci řešit, jestliže nechcete návštěvu poslat do hotelu nebo předčasně domů? Zřejmě vás napadlo uložit hosty na rozkládací gauč nebo skládací lehátko. Existují však i další možnosti. Právě nejrůznější varianty provizorního lůžka si blíže představíme. Jejich hlavní výhodou je skutečnost, že nezaberou mnoho místa, což oceníte zvláště v menším bytě.

Multifunkční nábytek

Skvělou alternativou k občasnému přespání jsou multifunkční kusy nábytku. Cenově se nejedná vždy o nejlevnější řešení, ale přesto se vyplatí. Multifunkční nábytek totiž patří k jedněm z nejpohodlnějších provizorních lůžek.

Rozkládací kousky

Kromě dobře známého rozkládacího gauče sem spadají třeba rozkládací křesla. Některá z nich jsou opatřena praktickými kolečky, díky nimž lze křeslo snadno přemisťovat. Rozkládací bývají rovněž mnohé taburety a stoličky.

Patrové postele s bonusem

K multifunkčnímu nábytku lze zařadit rovněž některé typy patrových postelí. Zvláště zajímavé a účelné je např. patrové jednolůžko zkombinované se skříní. V malém bytě jde o jedinečné řešení, které vám poskytne nejen pohodlné lůžko, ale také získáte úložný prostor. To je skvělý bonus navíc, nemyslíte?

Nafukovací postele

Velmi oblíbené provizorní lůžko představuje nafukovací postel. Jedná se o prostorově nenáročné řešení, které vás finančně nezruinuje. Nejlevnější variantu pořídíte do tisícovky. Nedoporučujeme vám však pořizovat nafukovací lůžko pro dva, protože se mohou spáči vzájemně rušit. Stačí, když se některý z nich pohne.

Skládací matrace

Další možností k uložení návštěvy je skládací matrace, kterou snadno schováte pod postel. V případě potřeby ji jednoduše rozložíte. Pohodlností se jednotlivé verze samozřejmě liší. Stojí za to si trochu připlatit a nekupovat nejlevnější variantu. Přesto nejde o závratné sumy. Jedna skládací matrace poskytující přijatelné poležení vás vyjde kolem 3.000 Kč.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy