- Reklama -magazín

V čem spočívá práce zahradního architekta?

Mohlo by Vás zajímat

Plánujete realizaci nové či úpravu staré zahrady? V tom případě se vám vyplatí využít služeb zahradního architekta. Jenže k čemu je dobrý? Co od něj očekávat a jak spolupráce s ním probíhá? Pro jasnější představu vám činnost zahradního architekta trochu přiblížíme.

Tvůrce nejen zahradního designu

Zjednodušeně lze říci, že se zahradní architekt věnuje tvorbě zahradního designu. Jde však o tvrzení poněkud zavádějící. Jeho činnost se totiž neomezuje pouze na projektování soukromých či veřejných  parků. Zabývá se také řešením a prací s dešťovou vodou, jejím zadržením a využitím například pro závlahový systém, dokáže navrhnout zahradní doplňky jako například pergoly, altánky, vodní prvky, jezírka a podobně.

Nelehká, ale důležitá práce

Mnohdy bývá práce zahradních architektů podceňována. Avšak bez jejich přispění může skončit realizace zahrady katastrofou. Pokud svěříte projekt zahrady profesionálovi, máte prosperující zahradu jistou. Zahradní architekt totiž  umí pracovat se specifiky dané lokality a zhodnotí terén Vaší zahrady. Na základě svých poznatků navrhne nejvhodnější využití prostoru a rozmístění jednotlivých prvků (např. altánku, pergoly, zahradní skalky či jezírka). Když odborník vytváří projekt zahrady, zohledňuje i takové faktory jako je váš životní styl a vztah k zahradničení. Tomu uzpůsobí i výběr vhodných rostlin.

Projekt zahrady v kostce

Dříve než si začnete užívat své zahrady snů, projdete se zahradním architektem několika projektovými fázemi. Během nich se vaše vysněná představa bude postupně proměňovat v realitu. Nejprve se zahradní architekt seznámí s vašimi přáními a požadavky. Prostuduje si podklady týkající se pozemku a případně i domu a na jejich základě navrhne koncepční řešení, které s vámi probere. Následně zahradní architekt vypracuje podrobnou studii, v níž zohlední Vaše připomínky. Poté již získáváte jasnější představu o novém návrhu zahrady. Díky 3D vizualizacím si můžete lépe představit budoucí podobu zahrady. Na konci projektu obdržíte podrobné výkresy pro realizaci a celý projekt zahrady je hotov. Avšak zahradní architekt Vám zpravidla nabízí i další služby. Kupříkladu Vám pomůže najít firmu, která projekt zahrady zrealizuje. Rovněž bývá běžné, že zahradní architekt provádí při realizaci autorský dozor. Máte tak jistotu, že bude zahrada vytvořena kvalitně a bude splňovat všechny Vaše požadavky.

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy