- Reklama -magazín

Tipy na originální velikonoční dekorace

Mohlo by Vás zajímat

Jaro začalo a velikonoční svátky jsou za dveřmi. Máte tedy nejvyšší čas popřemýšlet o velikonoční výzdobě, kterou letos potěšíte rodinu a přátele. Vždyť právě vhodnou dekorací lze navodit radostnou atmosféru, která k přivítání jara jednoznačně patří. Nevíte si rady s výzdobou? Chcete zkrášlit svůj domov nápaditým způsobem? Pro vaši inspiraci jsme připravili pár tipů na originální velikonoční dekorace.

Ozdobte netradičně velikonoční vajíčka

Neodmyslitelnou součástí Velikonoc jsou vejce. Ta bývají nejen součástí velikonočního menu, ale slouží rovněž jako tradiční dekorace. Připadají vám klasicky malované kraslice příliš fádní? Ozdobte vajíčka netradičně.

Mozaiková vajíčka

Zajímavou techniku představují např. mozaiková vajíčka. Vyfouknete několik vajec a nabarvíte je klasickým způsobem. Po uschnutí barvy je rozbijete na kousky, které nalepíte jako mozaiku na plastová nebo natvrdo uvařená vajíčka.

Mramorované kraslice

Další neobvyklou možnost zdobení představuje lak na nehty. S jeho pomocí vytvořit pestrobarevně mramorované kraslice. Stačí jen do vlažné vody nakapat několik barev laku na nehty. Ten pomocí párátka nebo špejle rozviřte, měl by se držet u hladiny. Pak vezměte vyfouknuté vejce a jeho polovinu opatrně ponořte do vody s lakem. Po chvilce vejce vyjměte a nechte uschnout, následně stejným způsobem obarvěte zbytek vajíčka. V žádném případě nepoužívejte k mramorování vejce natvrdo, protože lak na nehty obsahuje chemické látky nevhodné ke konzumaci.

Dekorujte pomocí ubrousků

Velmi oblíbenou metodou zdobení různých předmětů je ubrousková technika neboli decoupage. S její pomocí proměníte všední věci v jedinečnou dekoraci. K velikonočnímu zdobení pomocí ubrousků s potiskem se hodí např. květináče, vázy, podtácky a podnosy.

Postup

Je nezbytné, aby měly věci určené pro decoupage světlou barvu. Rovněž nemohou mít jakékoliv vzory. Tmavé a vzorované předměty si ke zdobení můžete upravit, stačí je potřít světlou krycí barvou (např. bílým Balakrylem). Pro decoupage si vyberte třívrstvé ubrousky s jarními a velikonočními motivy, které se vám líbí. Zvolený motiv si z ubrousku vystřihněte nebo opatrně vytrhejte a odstraňte spodní vrstvy ubrousku. K dekoračním účelům totiž využijete pouze potištěnou svrchní vrstvu. Následně speciálním lepidlem na decoupage natřete místo určené k ozdobení a přilepte obrázek. Poté poťukáváním štětcem urovnejte nalepený ubrousek. Je nutné, aby byl štětec vlhký od lepidla. Jakmile vaše dílko uschne, přelakujte ho a dekoraci máte hotovou.

 

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy