- Reklama -magazín

Jak vhodně zařídit dětský pokoj pro prvňáčka?

Mohlo by Vás zajímat

Nástup dítěte do školy přináší do zavedeného chodu domácnosti řadu změn. Nezbytností se stává i úprava dětského pokoje novým potřebám malého školáka. Pokud jste nestihli zařídit pokoj pro vašeho prvňáčka před začátkem školního roku, teď je nejvyšší čas tak učinit. Nevíte si rady? Připravili jsme pro vás několik rad a doporučení.

Do zařizování zapojte i dítě

Uvědomte si, že dětský pokoj upravujete pro svého potomka, nikoliv pro sebe. Je proto třeba zapojit do zařizování i malého školáka. Ponechte mu výběr např. dekorace, barvu koberce a výmalby. Praktické prvky jako je třeba nábytek a typ osvětlení vybírejte vy.

Rozdělte pokoj na zóny

Dětský pokoj plní několik funkcí současně. Je proto velmi důležité rozdělit místnost na jednotlivé zóny, kdy každá slouží k jinému účelu. Co nesmí chybět? Ložnice s šatnou, pracovní koutek k učení a hrací koutek pro odpočinek. Část pro hraní může být pestrá a dítě zde zapojíte do zařizování patrně nejvíc. Naopak prostor ke spánku a převlékání vyžaduje více váš úsudek. Zvláštní pozornost věnujte výběru kvalitní postele. Nejnáročnější je vybavit pracovní koutek, kde rovněž můžete dítě zapojit jen minimálně. Záleží totiž na kvalitně a životnosti jednotlivých prvků a na jejich zdravotní nezávadnosti.

Zařizujeme pracovní koutek

Pracovnu umístěte do nejsvětlejší části pokoje, aby dítě dobře vidělo na učení. Základem pracovny je kvalitní psací stůl a židle. Vzhledem k rozvoji moderních technologií a jejich využití ve školství, zvolte stůl vhodný ke psaní i práci na PC. Stůl má být dostatečně vysoký, aby se dítě nehrbilo. Židle do dětského pokoje musí být pohodlná a ergonomická s nastavitelnou výškou a hloubkou sezení. Také je třeba vybrat vhodné osvětlení. Rozhodně nestačí jedno centrální svítidlo pro celý pokoj, v každé zóně umístěte lokální svítidlo. V případě pracovního koutku jde o stolní lampu s polohovatelným ramenem. Pro lepší soustředění se nejvíce hodí LED zdroj se studenou barvou světla. K základnímu vybavení nezapomeňte přidat i knihovničku. Barva nábytku by neměla být křiklavá, jinak může dítě rozptylovat. Hodí se rovněž pořídit alespoň menší tabuli. Kromě klasické tabule můžete na část zdi nalepit tabulovou fólii.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy