home Bydlení, Služby, Stavba Vjezdové brány a garážová vrata pro váš dům. Jaké si vybrat?

Vjezdové brány a garážová vrata pro váš dům. Jaké si vybrat?

brány a vrata pro váš dům - brána posuvnáStavba vašeho domu se konečně chýlí ke zdárnému konci a vám už zbývá jen pár posledních dodělávek? Každý obvykle spěchá, zejména z finančních důvodů, aby co nejrychleji bydlel. Jako poslední na řadu tak přichází zahrada a velmi často i garáž a plot spolu s vjezdovou bránou. Představíme si možnosti, které při výběru bran a garážových vrat máte.

brány a vrata pro váš dům - garážV první řadě se budete nejspíš řídit vašimi finančními a dispozičními možnostmi. Dalším hlediskem bude jistě i styl, který se vám bude líbit a bude korespondovat typově s domem a možná i okolím. Zejména u vjezdové brány je dobré vycházet z toho, jaký chcete či už máte plot. Pokud dáváte přednost přírodním materiálům a plot budete vybírat dřevěný, pak i brána by měla mít pojezdnou konstrukci ze dřeva apod. Brány mohou být posuvné nebo křídlové, dle toho jak se budou otevírat. Obě varianty je možné doplnit o pohon a bránu tak ovládat z pohodlí vašeho vozu. Ověřte si, zda jsou jekle (profily) brány žárově zinkované. Jsou tak chráněné proti korozi a nepříznivým vlivům.

Další na řadu přichází garáž, aby zabezpečení domu bylo kompletní a i vaše auto bylo v bezpečí a navíc chráněno před nepřízní počasí. Zde máte na výběr brány a vrata pro váš dům  - garáž sekční vratagarážová vrata sekční, výklopná, boční sekční a rolovací. Opět záleží na vaší preferenci, boční vrata jsou vhodná ve chvíli, kdy chcete strop garáže využívat jako úložný prostor nebo u obtížných montážních situací, jako jsou různé sklony střechy, upřesňuje Martin Seidler, jednatel společnosti Seidler, která má s těmito produkty bohaté zkušenosti působí po celé ČR. A dodává, že další nespornou výhodou těchto vrat jsou integrované dveře, díky kterým je možné odsunout vrata jen kousek a vyndat z ní třeba jízdní kolo bez nutnosti dlouhého čekání. Rolovací vrata vám zase nabídnou maximum prostoru před garáží i uvnitř. Auto tak můžete parkovat přímo před garáží a prostor u stropu garáže zůstane volný. I ke garážovým vratům je vhodné zakoupit pohon, který se snadněji a hlavně a pohodlnějí ovládá v porovnání s ručním ovládáním.

LivingHome on Facebook

Napsat komentář