- Reklama -magazín

Výběr vhodné sedací soupravy se nevyplatí podcenit

Mohlo by Vás zajímat

Sedací souprava nebo chcete-li sedačka je obvykle jednou z dominant hlavního obytného prostoru a trávíme na ní i s rodinou relativně hodně času. Čím se tedy při jejím výběru ideálně řídit a co nepodcenit?

Na velikosti záleží

Ano, byť si to mnozí na začátku neuvědomují, na velikosti sedací soupravy skutečně záleží. Proto úvahy typu, stejně se tu málokdy potkáváme celá rodina, nebo velká je zbytečná, nechte raději stranou. Myslete nejen na běžný provoz, kdy se v hektickém pracovním týdnu doma sotva potkáváte. Jsou zde víkendy, ale také rodinné a jiné oslavy nebo běžné návštěvy, a řešit následně situaci dokupováním křesel či různých taburetů je již vždy kompromisním řešením, s nímž nemusíte být dlouhodobě spokojeni. Předem si tedy vyjasněte, pro koho bude sedací souprava určena napříč rokem. Prostor si zkuste v obývacím pokoji i vyznačit pomocí pásky či komínků z časopisů, abyste si tvar i velikost dokázali snáze představit a viděli jste, kolik místa vám kolem zbývá. Protože jedním problémem je, když je sedačka příliš malá a druhým pak pravý opak.

Dopřejte si luxus

Zalíbila se vám představa luxusní sedací soupravy a nechcete se smířit s ničím obyčejným? Určitě pak nešetřete na kvalitě materiálu a to nejen toho, který je vidět, ale i toho, který je ukryt. Kvalitní konstrukci oceníte časem. Kvalitu potahu. Ať už se rozhodnete pro kůži či látku oceníte velmi záhy pro té, co si novou pohovku přivezete či necháte přivést domů. Zde se nevyplatí šetřit.

Rozkládací sedací soupravy ano či ne

Kromě místa k sezení u televize řešíte i občasné přespání návštěvy či vás samotných? Pak se nabízí elegantní řešení v podobě rozkládací sedací soupravy. Správně zvolená vám zajistí jak stylové posezení a relax, tak komfortní lůžko k občasnému přespání. Dlouhodobé spaní na klasické sedací soupravě není zcela šťastné řešení, přece jen konstrukčně není pro tento způsob použití většina z nich uzpůsobena, ale existují sedačky, které disponují kvalitní matrací i systémem rozkládání, jenž zajistí dobrý a zdravý spánek.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy