- Reklama -magazín

Vybíráme masivní jídelní stůl

Mohlo by Vás zajímat

Rozhodli jste se zbavit starého jídelního stolu a vyměnit ho za nový a masivní stůl? Víte ale, že nabízí mnohem víc než jen dlouhou životnost? Jedno je ale jisté, s jídelním stolem z masivu neuděláte chybu!

Jídelní stůl z masivu

Masivní jídelní stůl se hodí do každé domácnosti, kde tvoří velice důležitý prvek. Přece jen u něj trávíte velkou část času. Většina z nás u jídelního stolu totiž nejen snídá, ale také u něj pořádáme oslavy nebo děláme s našimi dítky domácí úkoly. 

Jídelní stůl je zároveň jakýmsi obrazem každého majitele. Pokud uvažujete nad novým stolem, ale nemůžete si z té záplavy nábytku vybrat, pak si můžete nechat vyrobit jídelní stůl na míru. Chcete svou jídelnu moderní nebo naopak navodit pocit tepla a venkova? Tak či onak, dřevěný jídelní stůl nikdy nevyjde z módy! 

Podle čeho vybrat ten správný jídelní stůl?

Pokud jste se rozhodli pro výběr dřevěného jídelního stolu, hlavní roli hraje několik faktorů. Stůl z masivu by měl být:

  • vyroben z těch nejlepších materiálů
  • velice pečlivě zpracovaný
  • bytelný
  • měl by odpovídat vašim představám
  • výška a šířka

Správná výška jídelního stolu by se měla pohybovat mezi 72 až 78 cm. Co se týká dalších rozměrů jako je šířka, ta by se měla pohybovat od 80 cm a vzdálenost mezi nohami by měla měřit minimálně 65 cm.

Industriální jídelní stůl

V poslední době se některé styly znovu vrací do hry a pozadu nezůstává ani industriální styl nábytku, který se znovu stává velice populární. Počátek tohoto designu sahá do New Yorku koncem 60. let odkud se tento druh nábytku rozšířil do světa.

Jídelní stůl z masivu propojený s prvky industriálního stylu v sobě ukrývají praktičnost, funkčnost, jednoduchost a jedinečný design.

Hlavní znaky industriálního stylu

Jestliže nevíte, co si pod pojmem „industriální“ představit, je to právě kov, který je jakýmsi hlavním projevem tohoto stylu. Jídelní stůl z masivu s prvky industriálního designu může vypadat tak, že bude mít kovové nohy, ke kterým je přichycena dřevěná deska, která může být neopracovaná nebo naopak vybroušená do hladka. 

Jídelní stůl na míru

Pokud se ale rozhodnete pro jídelní stůl na míru, můžete si zvolit i jiný typ dřeva nebo kování, pokud chcete do stolu zakomponovat industriální prvky. Krásné a jedinečné stoly vyrábí rodinná firma Majstrštych.

Výhody jídelního stolu z masivu

Pokud se rozhodnete pro jídelní stůl z masivu, vězte, že má hned několik výhod.

Odolnost

Na rozdíl od mnoha levnějších materiálů, z nichž se dnes nábytek vyrábí, dřevo vydrží léta s minimálními nároky na údržbu. Jak přesně mohou být tyto kusy odolné, záleží na typu dřeva, které se rozhodnete použít. 

Dobře vyrobený nábytek z tvrdého dřeva může vydržet celé generace, a to i přes intenzivní používání. 

Snadná údržba

Dřevěný nábytek je nejen mimořádně odolný, ale také se snadno udržuje. Čištění dřeva je obvykle tak jednoduché jako pravidelné utírání prachu. Pokud se vám na stůl vylije limonáda nebo šťáva, stačí stůl otřít vlhkým hadříkem.

Jedinečnost

Každý kus dřeva je trochu jiný. I když je dřevěný nábytek vyroben stejným způsobem, u stejného typu materiálu budou existovat jemné rozdíly. Rozdílů si všimnete u krásně zrnitých dřevin, jako je čtvrtkruhově řezaný bílý dub nebo ořech s živým okrajem. 

Mezi další výhody patří i všestrannost a udržitelnost. Jídelní stůl z masivu se totiž hodí kamkoliv, a jelikož se jedná o dřevo, přispějete i ke snížení emisí uhlíku. Navíc se dřevo mnohem snadněji recykluje.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy