home Bydlení, Reality, Služby Vyplatí se při prodeji domu spoléhat na realitku?

Vyplatí se při prodeji domu spoléhat na realitku?

Pokud se odhodláváte prodat svou nemovitost, jistě už jste také přemýšleli nad tím, požádat o pomoc nějakou z realitních kanceláří. Když ale mnozí vidí, že si realitní kanceláře říkají o provize z prodeje, začnou přemýšlet nad tím, zda je realitka opravdu potřeba a zda by se nevyplatilo dům prodat na vlastní pěst. Jak to tedy je?

Provize, která se přesto vyplatí

Provize z prodeje nemovitosti pro realitní kanceláře bývají většinou kolem 4 % procent. To při prodeji domu v hodnotě 3 milionů korun dělá sto dvacet tisíc a DPH. A to už je dost peněz. Přesto se většinou nemovitosti přes realitní kanceláře nabízí za více peněz, než pokud prodej zprostředkovává sám majitel. Když se podíváme na proběhlé prodeje domů, průměrný rozdíl mezi inzerovanou cenou za m2 přes realitní kancelář a od samotného majitele činil 5 %. To by znamenalo, že člověk při spolupráci s realitkou mnohdy ještě vydělá. Ceny se samozřejmě liší v závislosti na druhu nemovitosti – u drahých bytů v Praze jsou rozdíly menší, naopak třeba družstevní byty v Ústí nad Labem nebo domy v okolí Brna jde s pomocí realitky prodat výrazně dráž než bez ní.

Prodej domu snadno a rychle

Již bylo zmíněno, že při prodeji domu přes realitní kancelář se nemusíte obávat finanční ztráty. Jaké další výhody vám tato spolupráce přinese? Jde hlavně o správné odhadnutí ceny nemovitosti, její nafocení a prezentaci zájemcům. Realitní kancelář, jako je například OdRealitky, má léta zkušeností v oboru, zaručí vám tedy nejlepší prodejní cenu, profesionální fotografie a případně videoprezentaci domu a kvalitní marketing. Při vytváření inzerátu je potřeba cílit na správnou klientelu, s čímž si profesionální realitní kanceláře umí hravě poradit. Komunikaci se zájemci můžete také nechat na realitce, která zajistí i právní zastoupení a vyřídí potřebnou dokumentaci. Když to shrneme, na rychlý prodej nemovitostí jsou realitní kanceláře opravdu nejlepší. Zajistí vám bezproblémový prodej domu za odpovídající cenu a vy tak ušetříte spoustu času a peněz na věci, které vás naplňují.

LivingHome on Facebook

Napsat komentář