- Reklama -magazín

Zabouchnuté klíče v autě. Co dělat?

Mohlo by Vás zajímat

Chvíli jste se zamysleli a vaše klíče zůstali v autě? Vy se teď nemůžete dostat dovnitř a nevíte si rady? Dříve než začnete zběsile pobíhat po parkovišti, zhluboka se nadechněte. Otevřít auto není žádný problém. Poradíme vám, co dělat v situaci, kdy si zabouchnete klíčky uvnitř svého vozu.

Bohužel novější auta se někdy uzamknou sama. Stačí, když v nich nejste delší dobu. Na jednu stranu vás sice tato vychytávka možná ochrání před zloději, na druhou stranu vám dokáže i znepříjemnit den. Stačí, když vaše klíčky zůstanou uvnitř auta. Stát se vám může také to, že přestane fungovat centrální zamykání nebo se vybije baterie v klíči.

Základní rada zní, mějte po ruce náhradní klíče. Pokud klíčky zůstanou v autě a vy zrovna stojíte před svým domem, máte vyhráno. Pokud jste na dovolené na druhé straně republiky a náhradní klíčky doma, musíte rozbíjet okénko (což nedoporučujeme) nebo volat zámečníka který dělá otevírání aut bez poškození.

Služby profesionálního zámečníka

Zavolejte na číslo asistenční linky, pokud chcete, aby vám pomohli sehnat zámečníka nebo si zámečníka najděte sami. Věřte, že zámečník dokáže vaše auto odemknout během chvíle a bez poškození. Odemčení bude pravděpodobně mnohem rychlejší než doba, po jakou na zámečníka budete čekat.

Naštěstí zámečnická pohotovost funguje nonstop a většinou dorazí rychle, a tak se nemusíte bát, že zůstanete někde uprostřed noci bez pomoci a bez možnosti odjet domů nebo tam, kam potřebujete. Během volání na zámečnickou pohotovost přesně popište problém, jaký máte a sdělte, jaký typ automobilu a klíče vlastníte.

Co při zabouchnutí klíčů v autě nedělat

Nevolejte hasiče ani policii, pokud ve voze nemáte malé dítě, zvíře nebo nenastala jiná krizová situace. Nepokoušejte se ani rozbít okénko. Škoda by byla vyšší než kolik zaplatíte za služby odborníka ze zámečnictví.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy