- Reklama -magazín

Začali jste pátrat po tom správném osvětlení…

Mohlo by Vás zajímat

… , ale nejste si jisti, jak poznat, jestli před sebou máte opravdu kvalitní produkt? Napovíme vám.

Mám šanci poznat, co si kupuji?

Na první pohled nemusí být ještě žádný rozdíl patrný. Prvním vodítkem se však může stát cena, podezřele levným produktům byste se měli určitě vyhnout. Platí to zejména v případě velmi moderních LED, které se dočkaly v současnosti značného rozmachu. Což jim uškodilo, neboť se na trhu vyrojila i spousta druhořadých výrobců. LED se vyznačují velmi úsporným provozem, ale to pouze v případě, že si vyberete opravdu kvalitní produkt. Jinak se vám nákup LED může naopak spíše prodražit, takže šetřit na nich rozhodně není na místě. Byť je tedy nutno přiznat, že pořizovací náklady skutečně oproti klasickým žárovkám o něco vyšší jsou.

Na co konkrétně se zaměřit?

interiori tělo článkuVybíráte-li LED, ohlížejte se po typu diody. Dnes už se ustupuje od těch starších, které se označují jako DID. Jak kvalitní čip byl pro výrobu použít, to sami nemáte příliš možnost odhalit, nicméně na obalu byste měli najít údaj o jeho značce, tedy o výrobci. V ideálním případě se zeptejte na to, kolik lumenů má jeden čip. To by vám měl být schopen prodávající říci. Platí, že čím více, tím lépe. Obdobná situace nastává i u dalších LED produktů, mezi nejpopulárnější se řadí pásky. Zde byste si mimo to měli všimnout, jak jsou čipy zapojeny. Při paralelním zapojení zůstanou v případě závady na jenom svítit ty ostatní. Kvalitní pásek obvykle poznáte sami, na první pohled působí mnohem pevněji a odolněji. Důvěryhodný výrobce neopomíná na obal uvádět ani další parametry: index podání barev, světelný tok i dobu životnosti. V případě kompaktních zářivek (správné označení chybného, nicméně zlidovělého pojmenování úsporná žárovka) by na obalu neměla chybět také informace o barvě světla, ne jen rozptyl uvedený v kelvinech.

Jistotou samozřejmě je věřit zavedením značkám, které si kvalitu zkontrolují. U OEM tuto záruku nemáte. Rovněž se vyplatí nakupovat pouze u seriózních prodejců, kteří mají k dispozici sortiment na adekvátní úrovni a dokáží vám poradit, jelikož o produktech, které nabízejí, mají přehled.

Co pro vás má Interiori cz?

S našimi produkty získáte jistotu, že si kupujete prověřené výrobky, které skutečně splňují to, co deklarují. Nekvalitní světla vám mohou po koupi připravit nepříjemné překvapení, neboť nesvítí dostatečně a jejich životnost je mizivá. Důležitým parametrem je rovněž design. Připravili jsme pro vás nabídku pestrou i po této stránce. Potřebujete stylové nástěnné svítidlo nebo designovou stojací lampu? Líbí se vám retro styl nebo patříte k vyznavačům spíše moderních trendů? Naleznete u nás to pravé.

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy