- Reklama -magazín

Jak zařídit domácí kancelář

Mohlo by Vás zajímat

Domácí pracovnu můžete zařídit v podstatě kdekoli. Ideálně to měl být samostatný pokoj, kde vás nebude nic rušit. Není-li to možné, můžete pracovnu aspoň vizuálně oddělit, například dvojitou knihovnou s průhledy pro zachování světla. Před pořízením konkrétního nábytku si sepište, co všechno v kanceláři budete potřebovat a kolik to bude zabírat místa.

Nezbytné součásti pracovny

  • Úložné prostoryDostatek skříněk a poliček zajistí, aby se dokumenty, případně další pracovní materiály, kupily na desce pracovního stolu. Skladovací nábytek nemusí nutně zavazet v prostoru, ale poslouží i jako funkční doplněk. K takovým kouskům patří například dutá podnožka nebo schody ze skříněk (třeba na dosáhnutí do vyšších polic).
  • Pracovní stůlMáte-li v pracovně počítač, můžete si buď pořídit pracovní stůl určený pro tyto účely. Nebo stůl do L, kde v jedné části umístíte techniku a ve druhé vám zbude místo pro další práci. Okolo stolu byste měli mít aspoň 100 cm místa pro pohodlný pohyb po kanceláři i sezení.

  • ŽidleVzhledem k tomu, že sezením na židli strávíte dlouhé hodiny, musí být ergonomická a pohodlná. I kancelářské židle s opěrkami se dají pořídit v moderním provedení. Při problémech se zády je vhodné výběr konzultovat s doktorem.
  • OsvětleníPřímo na monitor počítače by se nemělo odrážet světlo (ani z okna, ani ze stropního osvětlení). Odstín by měl být bílý (případně studený bílý), který je nejvíce podobný dennímu světlu. Kromě celkového osvětlení místnosti je nezbytná i nastavitelná lampička pro pracovní desku.

 

Přizpůsobení místnosti

  • Příjemný výhledDopřejte si pohled od pracovního stolu na něco příjemnějšího, než je prázdná zeď, zatímco odpočíváte od monitoru počítače. Perfektní je okno, ale pokud tu možnost nemáte, nahraďte je oblíbeným obrazem, kalendářem, nebo nasměrujte pracovní stůl naproti dveřím.
  • Osobní doplňkyPokud se nechcete držet minimalizmu, přidáním něčeho osobního si pracovní prostředí zútulníte. Stačí vzpomínkový hrníček jako stojánek na tužky, fotky nebo oblíbený vzor na látce závěsů oken a skříněk. Osobní doplňky by ale neměly potlačovat účel pracovního prostoru. Často vyskytující se chybou bývá umístění velké plazmové televize do pracovny ve snaze o vylepšení kanceláře. Ve skutečnosti vás bude televize rušit od práce. Z pracovny ji proto vynechte nebo ji aspoň pověste tak, abyste na ni přímo nedohlédli.
LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy