home Bydlení, Design, Interiér Laminátová podlaha je dobrá volba, ale má i své nevýhody

Laminátová podlaha je dobrá volba, ale má i své nevýhody

Nároky na moderní bydlení nejsou nízké. Pod pojmem „ideální domov“ si většina lidí představuje estetickou, hygienickou a energeticky nenáročnou stavbu, která je šetrná vůči přírodě. Pokud má těmto vlastnostem dostát i váš domov, nesmíte podcenit výběr podlahové krytiny. V případě plovoucí podlahy litovat nebudete, neboť právě tento typ nabízí oproti lepené podlaze několik podstatných výhod. Především pak nenáročnou pokládku a tvarovou stabilitu i při častých změnách teploty. Ale proč byste si měli vybrat plovoucí podlahu z laminátu?

Pokládka plovoucí podlahy z lamina příjemně překvapí každého, kdo s realizací podlahy nemá žádné předchozí zkušenosti. Dodržíte-li základní postupy, neměli byste se potýkat s žádnými problémy. Úspora času je ve srovnání s pokládkou trvalých podlah obrovská.

Plovoucí podlahy laminátové si svou popularitu získaly také díky modernímu designu. Vyrábí se v širokém spektru vzorů a tříd, takže si bez nadsázky vybere opravdu každý. Oproti jiným materiálům je o něco chladnější, což při změně úhlu pohledu můžete považovat za výhodu – v průběhu léta je povrch velmi příjemný.

Oproti luxusním materiálům je lamino velmi levné. Nemůžete-li si dovolit například dřevěnou podlahu, ta z lamina vás vyjde na zlomek částky. Z estetického hlediska se přitom laminátová podlaha téměř vyrovná těm, které imituje. Je-li kvalitně zpracovaná, pak na první pohled rozdíl nepoznáte.

Další výhody podlahy z lamina spočívá v dobré tepelné vodivosti. Chystáte-li se ji položit na podlahové topení, neuděláte chybu. Zároveň je odolná proti ohni, takže se nabízí i možnost instalace krbu či krbových kamen. Nerozumí si však s vodou a nehodí se do vlhkého prostředí.

Když k výše uvedenému přičtete vysokou odolnost, dlouhou životnost a snadnou údržbu, nenajdete důvod, proč si laminátovou podlahu nepořídit. Snad jen vyšší kročejovou hlučnost – i tento problém však můžete vyřešit pomocí speciální podložky.

LivingHome on Facebook
  • 2
    Shares

Napsat komentář