- Reklama -magazín

Zařiďte si obývací pokoj snů

Mohlo by Vás zajímat

Obývací pokoj má jako prostor několik zásadních specifik: Jde o zpravidla nejrozlehlejší místnost v bytě a musí být dokonale multifunkční a odpovídat požadavkům celé rodiny. Zároveň jde o místo určené pro setkávání s přáteli. Jak ho vhodně zařídit nábytkem?

Posaďte se, prosím

Základní zásada zní proto jasně: Prostor bychom neměli přeplnit. Má sloužit primárně nám, proto by neměl být reprezentativní výstavkou různých kusů nábytku. Čím méně prostoru můžeme využít, tím spíše bychom měli sáhnout po subtilní obývací stěně obsahující třeba jen poličky a stolek pod televizi.

Ta by totiž rozhodně neměla tvořit v místnosti dominantu. Za jakési srdce celého obývacího pokoje bychom zcela jistě měli považovat hlavně sedací soupravu. Ta musí být dostatečně prostorná i komfortní. Proto byste měli preferovat spíše nižší a měkčí modely. Do nich se totiž můžete pohodlně „zabořit“.

Zásadní je konstrukce sedačky, která určuje celkovou životnost daného výrobku i volba potahového materiálu. Nejvýhodnější jsou samozřejmě ty potahy, které se dají sejmout. Snadno je vyperete v pračce, v případě zničení i definitivně nahradíte. Měnit potah se přirozeně dá i z ryze estetických důvodů, až se vám takzvaně „okouká“. Dbejte na to, aby měl materiál co nejméně švů, vydrží déle v kondici a nevytahá se.

Osobitost nade vše

S ohledem na výšku sedací soupravy pak volte i vhodný konfereční stolek, abyste se nemuseli hrbit nebo natahovat, kdykoli si budete chtít odložit šálek s kávou. A nezapomínejte ani na citlivou kombinaci různorodých materiálů.

Místnost však není potřeba striktně ladit do jediného stylu, pakliže si troufnete na efektní mix odlišných barev a struktur. I k moderní pohovce v kůži může velmi efektně pasovat rustikálně laděná komoda. Aktuálními trendy v bydlení se můžeme inspirovat, ale důležitý je váš osobní pocit, ne dojem jako vystřižený z katalogu. Pakliže nemáte rádi bílou barvu, je zbytečné se nutit do trendy puristického interiéru.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy