- Reklama -magazín

Zařizujeme pokoj pro předškoláka

Mohlo by Vás zajímat

Dítko v předškolním věku s sebou přináší nejen mnoho radostného očekávání z nástupu do školy, ale zároveň i řadu povinností a starostí, které padají jak na samotné dítě, tak i na jeho rodiče – a na ty především! Jedním z úkolů, které se v tomto období před rodiče malého předškoláka postaví, je zařízení jeho pokojíčku. Na ten jsou kladeny úplně jiné nároky a požadavky nežli na pokojíček malého dítka, kde jde především o hraní a rozvernost. Co všechno by mělo být v pokojíčku předškolního dítěte, se dozvíte v dnešním člápokoj-pro-predskolaka-pro-vetsi-klukynku!

Prostorný psací stůl a pohodlná židle

S nástupem do školy začnou dítěti povinnosti a to především v podobě psaní domácích úkolů a učení. K tomuto účelu je potřeba zajistit vhodné prostředí. Hodně maminek dělá tu chybu, že nechává své ratolesti psát úkoly u jídelního stolu – špatně! Dítě potřebuje klid, aby se mohlo soustředit a nebylo tak rozptylováno okolním děním v domácnosti. Základem pokoje je proto psací stůl a židle. Stůl vybírejte tak, aby měl nejen dostatečně prostornou psací desku, ale aby mu zároveň nechyběly úložné prostory pro uložení učebnic. Vhodnou volbou a zároveň ideální finanční investicí jsou rostoucí stolky, které rostou s potřebami dítěte. U židle je to obdobné – taky byste měli myslet napokoj-pro-predskolaka-koutek kvalitu a vybrat takovou židli, která vaší ratolesti poskytne správnou oporu zad.

Úložných prostorů není nikdy dost

Možná si říkáte, kolik úložného prostoru asi tak potřebuje školní dítě, které se postupně vzdává svých hraček oproti dítku ve školce, kterému jde především o hraní a hraček má proto spoustu. Budete překvapeni, ale i děti chodící do školy potřebují dostatek místa pro uložení učebnic, sešitů, školních pomůcek nebo knížek. V tomto případě se jako skvělá volba jeví úložné boxy na kolečkách nebo kontejnery k psacím stolům. S těmi se snadno manipuluje a navíc je můžete přesunovat dle libosti.

Školní dítě je pořád dítě

Máte-li dítě školního věku, které se chystá odstartovat svou povinnou školní docházku, rozhodně se nedržte představy, že jakmile jej v září poprvé odvedete to školní lavice, automaticky přestane být dítětem. Co se vám tím snažíme naznačit? I děti ve škole – především na prvním stupni – jsou pořád ještě dětmi, které potřebují vypnout a věnovat se také něčemu jinému, nežli jen školním povinnostem. Proto by v pokoji pro předškoláka neměl chybět oddechový a odpočinkový koutek, kde může být měkoučký koberec nebo třeba menší sedačka, na které si dítko bude moci čís, hrát nebo jen tak lenošit.

Autor:Nikol Bláhová

LivingHome on Facebook
Předchozí článek
Další článek

Nejnovější příběhy