home Bydlení, Design, Interiér Kam doma s vínem?

Kam doma s vínem?

Jste milovníky dobrého vína a nenecháte si ujít žádnou příležitost ke koupi nové lahve? Pokud bydlíte v bytě, zřejmě si pak často nevíte rady s tím, kam víno uskladnit a tak lahve mizí rychleji, než byste možnádomaci-vinoteka-ostruvek rádi. V domě je to o něco snazší, tam se nemusíte bát, že by vám lahve třeba ze sklepa někdo odcizil, ale asi i tak se vám nebude chtít pro každou lahev do sklepa či garáže. Máme pro vás pár tipů, jak své “poklady” mít pěkně na očích a po ruce.

Vinotéka jako součást kuchyně

Asi každý z vás už viděl někde v restauraci speciální lednici na víno zvanou vinotéka. Mohou být velké, ale i docela subtilní o několika málo policích. Vybírat můžete dle vašich finančních možností, prostoru a samozřejmě i designu. Vinotéka může být velmi zajímavou součástí kuchyňské linky, kde otočená směrem do místnosti a osvícená může působit vlastně i jako pěkný designový prvek. Pokud si sice dáte velmi rádi dobré víno, ale děláte to sotva párkrát do roka, pak si raději víno dejte do lednice. Vinotéka je přece jen další spotřebič a roční náklady stojí podobně jako třeba náklady na malou ledničku, což není úplně zanedbatelné. Pokud nehledíte na náklady a chcete si dopřát to nejlepší, pak by vás určitě uspokojila taková vinotéka, ze které lze přímo čepovat víno s jednotlivých lahví, i takové totiž existují.

Není vinotéka jako vinotéka

domaci-vinoteka-pod-schodyDalší variantou, kde se bude vínu líbit a vám se zde bude líbit právě to víno, je třeba předsíň či místo pod schody, kde je chladněji a teplota je relativně stálá. I zde bude víno pěkně na blízku a vy můžete chytře využít třeba jinak složitě řešitelné místo se sníženým podhledem. Vinotéka zde může vzniknout bez nutnosti chlazení a vstupní místnost získá ojedinělý vzhled. Jen mějte na mysli, že víno by nemělo být vystavováno příliš velkému světlu, pokud se tedy rozhodnete pro otevřené regály, pak jedině do temnější haly, jinak raději volte výsuvné moduly s plnými čely. Samozřejmě, že zbytek předsíně může dál sloužit pro obvyklou potřebu, vinotéka může jednoduše vyplňovat pouze část stěny jinak sloužící k ukládání či odkládání oděvů a bot.

LivingHome on Facebook

Napsat komentář