- Reklama -magazín

Zútulněte byt pokojovkami, které potěší i vaši kočku

Mohlo by Vás zajímat

Živé pokojové rostliny jsou hezkým bytovým doplňkem, který nás propojuje s přírodou. Oproti umělým květinám působí přirozeně a neevokují smrt. Krása živých květin prostě není mrtvolně chladná. Vybrat vhodné pokojovky však není vždy úplně snadné. Při jejich volbě se totiž nelze řídit jen jejich líbivým vzhledem a nároky na pěstování. Některé rostliny jsou totiž jedovaté, proto se nedoporučují pěstovat v rodinám s malými dětmi a domácími zvířaty. Zvláštní pozornost věnujte výběru pokojovek v případě, chováte-li kočku. Nejde jen o její bezpečnost, správnou volbou pokojových rostlin svého mazlíčka můžete i potěšit. Oproti psům se totiž u koček často objevuje tendence k rostlinám čichat nebo je žvýkat. Nevíte, z jakých pokojovek bude vaše kočka nadšená? Máme pro vás několik skvělých tipů.

Šanta kočičí

Chcete-li zlepšit kočce náladu, pořiďte jí šantu. Tuto rostlinu lze označit za kočičí drogu, protože zhruba polovina dospělých koček ji přímo zbožňuje. Ale koťátka do osmi týdnů šanta spíše odpuzuje. Čichne-li si k ní váš mazlíček, tak dojde k jeho stimulaci. Kupříkladu začne být hravější nebo se válí po podlaze. Jestliže kousek šanty pozře, dojde k opačnému účinku. Vaše kočka se zklidní a uvolní, jelikož na ní šanta zapůsobí jako sedativum. Výhodou je, že nehrozí předávkování, nevytváří závislost a nemá ani vedlejší účinky.

Zelenec chocholatý

Jedná se o rostlinu, která kočkám slouží k pročištění organismu. Po jejím požití váš mazlíček snáze vyvrhne třeba spolknuté chlupy. Zelenec nepěstujte v případě, jste-li kuřák. Rostlina je schopná přijmout ze vzduchu nikotin, ten pak přenáší na vašeho mazlíčka.

Šáchor čili cyperus

Oblíbenou kočičí pochoutkou je šáchor, jehož okusování kočkám napomáhá řešit zažívací potíže. Nejvhodnějšími druhy pro vaše čtyřnohé miláčky jsou Cyperus alternifolius nebo Cyperus zumula. Šáchor patří k rostlinám pocházejícím z Egypta. Daří se mu na světlém a teplém místě. Rovněž vyžaduje dostatečný přísun vody. Zajímavostí je, že z jednoho druhu šáchoru se ve starověku vyráběl papyrus.

Další kytky pro kočku

Kromě výše jmenovaných pokojovek svou kočku nadchnete i dalšími rostlinami. Jde třeba o pokojový bambus, kolisii voňavou či ožanku kočičí. Dále ocení vaše kočka také některé bylinky (např. kozlík lékařský, tymián či meduňku) a tzv. kočičí trávu.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy