- Reklama -magazín

Jak stylově vyřešit stínění oken

Mohlo by Vás zajímat

Konečně jsou tady teplé měsíce a společně s nimi i vesele svítící sluníčko. Když nás sluneční paprsky pohladí na kůži, je to příjemné, protože zahřejí a ještě více zpříjemní pobyt na čerstvém vzduchu. Jakmile se ale sluneční paprsky bez pozvání skrze okna vkradou k nám domů a brání nám třeba ve sledování televize, pak už nám začínají lézt na nervy. Nemluvě o tom, že v létě vyhřívají stěny a doma je tak díky nim často i nesnesitelné horko.

Vy rozhodujete o tom, kdy k vám sluníčko může a kdy ne!

Jestliže vám už teď sluneční paprsky brání v denních činnostech nebo vám například vadí, že je díky nim doma větší teplo – což bývá problém především podkrovních bytů, kde je pak nesnesitelné horko – pak byste si měli uvědomit, že jste to právě vy, kdo rozhoduje o tom, kdy k vám domů sluneční paprsky mohou a kdy ne. Ptáte se jak?! No přece tak, že si pořídíte stínění oken, díky kterému budete moci regulovat intenzitu světla. Jaké jsou možnosti?

·         Klasické žaluzie

Když se řekne stínění oken, většinu lidí napadnou žaluzie. Jedná se o klasiku, která sice skvěle plní svůj účel, ale jednotlivé lamely na sebe navazují prach a ten je potřeba často utírat – a kdo má žaluzie, ten určitě ví, že čištění jedné lamely po druhé je úkol klidně na dvě hodiny. Takže žaluzie jsou fajn, protože fungují, jak by měly, ale co do praktičnosti, nejsou zrovna šťastnou volbou.

·         Tradiční závěsy

Někdo by si možná mohl myslet, že závěsy dávno vyšly z módy. Pravda je ale taková, že právě teď zažívají svůj velkolepý boom a opět se vrací do našich domácností. Chcete-li závěsy jako variantu stínění oken, pak si dejte pozor, ať si domů nepořídíte zbytečně těžké a mohutné závěsy, které by sice stínily, ale prostor by zbytečně zahlcovaly.

·         Trendy rolety

Když se řekne rolety, možná si i vy vybavíte ty staré, často zažloutlé kusy látky, které visely na oknech a měly úkol stínit. Je pravda, že nějak takhle dřívější rolety skutečně vypadaly, jenže ty současné se s nimi vůbec nedají srovnávat. Moderní rolety jsou oblíbené především proto, že jsou k dostání v mnoha barvách a často se vyrábí s materiálů, které tolik nezadržují prach a proto jsou praktické a nenáročné na údržbu.

 

 

____________________________________________________________________

Roletydodáváme do celkové šířky až 5 000 mm.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy