- Reklama -magazín

Zvažujete pořízení sprchové zástěny „walk-in“? Známe výhody i nevýhody

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Milovníkům minimalistických a zároveň designově vyladěných řešení zřejmě není nutné sprchovou zástěnu typu walk-in sáhodlouze představovat. V jejich koupelnách již tento designérský majstrštyk přítomen je. Vám ostatním jejich výhody i nevýhody představíme v tomto článku.

Sprchový kout bez uzavíratelné sprchové kabiny

Že netušíte, jak sprchová zástěna WALK-IN vypadá? Tvoří ji jedna nebo dvě skleněné zástěny, které drží kovové vzpěry, sprchová vana nebo vyspádovaná podlaha. Co chybí, jsou dveře.

Výhody specifické konstrukce sprchové zástěny walk-in jsou patrné na první pohled. Interiér koupelny je díky ní vizuálně větší a působí celistvě. Další výhoda je ryze praktická a ocení ji především osoby se sníženou mobilitou – vstup totiž může být bezbariérový.

Za zmínku stojí také možnost přizpůsobení rozměrů zástěny s ohledem na dispozice koupelny. A přirozeně i jednodušší údržba takové plochy.

Mezi výhody lze započít i dostupnou pořizovací cenu. Ačkoliv otevřené sprchové kouty působí luxusním dojmem, ve skutečnosti nejsou o nic dražší, než zcela uzavřené varianty. Mezi oblíbené značky, které nabízí skvělý poměr kvalitního zpracování, osobitého designu a příznivé cenovky, patří Mexen. Pokud pořídíte sprchovou zástěnu právě od tohoto výrobce, nezapomeňte se podívat také na Mexen baterie – sjednocené koupelnové příslušenství vypadá mnohem lépe než nesourodé prvky.

Kdo může na sprchovou zástěnu walk-in zapomenout?

Jakkoliv se ve světle výhod jeví sprchová zástěna walk-in jako dokonalá, i v jejím případě je nutné zmínit určitá negativa a omezení.

První nevýhoda je logická. Absence dveří, a tedy netěsnost sprchové zástěny, může při neohleduplném sprchování, kdy voda cáká ven, znamenat menší pohromu.

Další nevýhodou je takřka okamžitý únik páry, a tedy i tepla. Sprchování za sprchovou zástěnou walk-in zkrátka si proto zřejmě nezamilují lidé, kteří si zakládají na vyhřátém prostředí.

Hodí se do malé i velké koupelny

Teprve ve velké koupelně sice sprchová zástěna walk-in skutečně vynikne, ovšem na druhou stranu není se jí důvod vyhýbat ani v případě menší koupelny – právě tam totiž přijde vhod lepší přístup bez nutnosti otevírání dveří.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy